راهکارهای درمان پوست چرب

پوست چرب

برای پاک کردن پوست چرب بهتر است از یک پاک کننده فومی با مواد پاک کننده قوی استفاده کنید. مثلا اسید سالسیلیک قالبیت پاک سازی تمام چربی ها، کثیفی ها، و سلولهای مرده را دارد که تا حد زیادی از بوجود آمدن جوش و آکنه جلوگیری میکند.

استفاده از کرم روز و ضد آفتاب

معمولا ضد آفتاب یک لایه چربی روی پوست ایجاد میکنند با این حال استفاده روزانه از ضد آفتاب برای پوست چرب ضروری است. نکته مهمی که هنگام خرید باید توجه کنید داشتن عبارت non-comedogenic و oil-free روی کرم است.

استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم ضرروی است حتی اگر پوست چرب دارید باز هم از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا پوست دور چشم غدد چربی کمی دارد و توانایی چربی سازی آن پایین است.از یک کرم مرطوب کننده با پایه آب که درآن امولسیون های سیلیکون وجود داشته باشد استفاده کنید. در صورتی که این ماد روی گونه هم مالیده شود باعث بوجود آمدن جوش نمیشود.

سرم های ضد چروک

اگر سرمهای ضد چروک بر پایه آب باشند برای پوست چرب بسیار مناسب هستند. می‌توانید به جای مرطوب‌کننده از یک سرم حاوی هیالورونیک اسید یا پروپیلن گلیکول استفاده کنید. کرمی مصرف کنید که جلوی جوش زدن را بگیرد و هم لک های ناشی از جوش را از بین ببرد.

بکار بردن لایه بردار

هنگامی که چربی پوست زیاد باشد به لایه برداری احتیاج دارد. از لایه برداری استفاده کنید که محتوی اسید سالسیلیک و گلیکولیک داشته باشد.

استفاده از کرم شب

برای کرم شب بهترین محصول لوازم آرایشی و بهداشتی است که میتوانید استفاده کنید لوسیون و یا ژل بر پایه آب و موادی چون اسید سالسیلیک و گلیکولیگ است. لوسیون هایی که دارای سلیکون هستند باعث مسدود شدن منافظ پوست نمیشوند در نتیجه باعث تشدید آکنه نمیشوند و برای پوست چرب مناسب اند.

پایگاه اطلاع رسانی گلستان