اگر هر روز آب و عسل بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟

آب برای بدن بسیار مفید است. هر روزه مطالبی را درمورد اهمیت نوشیدن آب می‌شنویم. از طرفی، آب یکی از اجزای حیاتی بدن است و همچنین ۸۰% بدن ما را تشکیل می‌دهد؛ هنگامی که خوب به این مساله فکر می‌کنیم، در می‌یابیم که موضوعی عجیب است. آب اساسا تمام فعالیت‌های روزانه بدن ما از جمله انتقال مواد مغذی حیاتی و اکسیژن برای کمک کردن به هضم غذا را حفظ می‌کند. پس همه ما می‌دانیم که آب برای بدن ضروری است.

چگونه می‌توان آب را برای بدنتان مفیدتر کنید؟ تنها کافیست به آن عسل اضافه کنید. بله، عسل!

عسل پر از قند است اما مساله‌ای نیست. عسل برایتان بسیار مفید است. نوشیدن روزانه یک لیوان عسل و آب ولرم میتواند سلامتیتان را بهبود بخشد و همچنین از ابتلا به بیماری جلوگیری می‌کند. این اتفاق زمانی می‌افتد که شروع به خوردن روزانه عسل کنید.

ssdc

مزایای خوردن آب و عسل در تغذیه و تندرستی به این ترتیب است:

سیستم ایمنی بدن شما بهتر می‌شود: عسل دارای خواصی است که در بهتر شدن سیستم ایمنی بدن موثر است. حتما عسل طبیعی بخورید تا از حداکثر فایده آن در از بین بردن باکتری استفاده کنید. عسل دارای مقدار زیادی آنزیم، ویتامین و مواد معدنی است که از بدن در مقابل هرگونه باکتری محافظت می‌کند.

سموم از بدن شما دفع می‌شود: عسل و آب ولرم یکی از بهترین ترکیب‌ها برای دفع مواد اضافی و سموم از بدن شما است. در واقع عسل نقش یک سم‌زدا را بازی می‌کند. و یک نکته مهم این است که افزودن مقداری لیمو به عسل، خاصیت سم‌زدایی آن را از طریق افزایش ادرار، افزایش می‌دهد.

پوست شما صاف‌تر و شفاف‌تر می‌شود: بله، عسل یک آنتی اکسیدان طبیعی است؛ این بدین معنا است که عسل به دفع هرگونه ماده اضافی از بدن کمک می‌کند و به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی، در صاف و شفاف نگه داشتن پوست شما کمک بسزایی می‌کند.

وزن شما کاهش می‌یابد: درست است که عسل حاوی قند است اما این قند کاملا با شکر سفید متفاوت است؛ این قند، طبیعی است! این نوع قندهای طبیعی، میل روزانه شما را به خوردن خوراکی‌های شیرین از جمله کیک، شیرینی، شکلات و نوشابه را از بین می‌برد.

sdc

گلو درد شما بهتر خواهد شد: عسل و آب ولرم یکی از نوشیدنی‌های مناسب زمستان است؛ چرا که در تسکین گلو درد کمک می‌کند و بدن شما را در ماه‌های سرد سال، گرم نگه می‌دارد. عسل درمان طبیعی عفونت‌های تنفسی و سرفه است. پس دفعه بعد که سرما خوردید، به سراغ عسل بروید و آن را امتحان کنید؛ البته فراموش نکنید که از عسل طبیعی استفاده کنید!

قند خون بدن شما تنظیم می‌شود: همانطور که گفتیم، اگرچه عسل دارای مقدار قابل توجهی قند است، اما این قند با شکر سفید تفاوت دارد؛ در واقع ترکیب فروکتوز و گلوکز به بدن کمک می‌کند تا میزان قند خون را تنظیم کند. همچنین باعث کاهش کلسترول نیز می‌شود.

از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند: فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان‌های موجود در عسل نیز، در جلوگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی موثر هستند. تحقیقات نشان داده است که عسل سرعت فرآیند اکسیداسیون کلسترول بد را در خون انسان کاهش می‌دهد؛ که این کلسترول بد می‌تواند تاثیرات مخربی بر روی قلب شما داشته باشد و منجر به حمله و یا حتی سکته قلبی بشود.

پایگاه اطلاع رسانی گلستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

*