دلیل اصلی مشکلات چشمی ژنتیک است

maindiabetes 600×450 دلیل اصلی مشکلات چشمی ژنتیک است

اشخاص تا پیش از ۱۸ سالگی جراحی اصلاح شماره چشم انجام ندهند. عیوب انکساری که به کدر دیدن در اشخاص می انجامد معمولا به ۳ دسته تقسیم می‌شوند؛ یک دسته کلا انحنای قرنیه و شماره چشمشان در همه کانونهای چشم به طور یکسان یا کاهش یا افزایش یافته است که خود این گروه به ۲ دسته تقسیم می‌شوند.

دسته اول گروه اول کسانی هستند که قدرت چشمشان افزایش پیدا کرده است که می‌تواند عللی داشته‌باشد همچون افزایش قطر چشم یا افزایش انحنای قرنیه که به این افراد نزدیک بین گفته می‌شود که در این افراد قدرت چشم افزایش پیدا کرده است. با تجویز عدسی و عینک قدرت چشم فرد را کاهش می‌دهیم تا فرد به صورت معمولی دید دور را نیز داشته باشد.

دسته دوم گروه اول کسانی هستند که قدرت چشمشان به عللی مانند افزایش قطر چشم یا افزایش انحنای قرنیه کاهش پیدا کرده است که به این افراد دوربین گفته می‌شود که این افراد با اینکه در دوربینی مشکل دارند ولی در نزدیک بینی مشکل بیشتری دارند زیرا افراد به طور طبیعی قدرتی که برای دید نزدیک می‌خواهند باید بیشتر از دید دور باشد.

در این افراد باید این توانایی پایین برای دید نزدیک را با دادن عینک و لنزهایی جبران کنیم تا فرد بتواند دور و نزدیک را بهتر ببیند پس گروه اول افرادی هستند که یا قدرت چشم در آنها افزایش یافته است و یا کاهش یافته است.

گروه دوم افرادی هستند که در چشم که متشکل از بی‌نهایت محور است، در یک محور قوی و در محور دیگر ضعیف هستند که این افراد آستیگمات هستند که باید دیدشان در محوری خاص تقویت شود ضمن اینکه هم دید دور و هم نزدیک در این افراد ضعیف است که برای اصلاح لنزهای مخصوصی استفاده می‌شود که قدرت یک محور را کاهش و محور دیگر را افزایش می‌دهد تا افزایش و کاهش طبیعی چشم را خنثی کند.

گروه سوم عیوب انکساری افرادی هستند که مخلوطی از این موارد را دارد یعنی تمام قدرت چشم افزایش یافته و نزدیک بین است ولی در یک محور قدرت چشم بیشتر یا کمتر از معمول است یعنی یا آستیگمات و دوربین همزمان یا آستیگمات و نزدیک بین همزمان است.این چشم‌پزشک خاطرنشان کرد: بنابراین افراد بر اساس قدرت چشم و قدرت‌های محور چشم به ۳ گروه تقسیم شدند که بر اساس نوع دید لنزهای مورد نیاز تجویز می‌شود تا مشکل دید دور و نزدیک به طور کلی حل شود.وی افزود:برای اصلاح دید این افراد روش‌هایی وجود دارد که سال‌های متمادی به کار رفته است که عینک است، یعنی با لنزهایی که ساخته می‌شود و دارای قدرت یکسان در تمام محور و یا قدرت گوناگون در محورها است، اصلاح دید این ۳ گروه انجام می‌شود.

دومین راه استفاده از لنزهای تماسی است که این لنزهای تماسی می‌تواند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم را تا درجات خاصی اصلاح کند که به دو نوع سخت و نرم تقسیم می‌شود؛ لنزهای تماسی نرم کمتر می‌تواند آستیگماتیسم را پوشش دهد و لنزهای تماسی سخت بیش‌تر توانایی اصلاح آستیگماتیسم را دارد.این چشم‌پزشک گفت: روش سوم استاندارد اصلاح دید روش جراحی است که در این روش لیزر برای اصلاح دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم به کار می‌رود که بر اساس مطالعات درمان نزدیک بینی با لیزر بالاترین درصد موفقیت را دارد و در درجه بعد اصلاح دوربینی و در درجه آخر آستیگماتیسم و دوربینی مخروطی درصدی از موفقیت را دارد.

به همین دلیل افراد نزدیک بین که بخش عمده ای از جامعه را تشکیل می‌دهند بیشترین سود را از عمل‌های جراحی لیزر می‌برند در صورتیکه افراد دوربین و آستیگمات در صورت جراحی یا درجاتی از مشکلات دید را خواهند داشت و یا اینکه در کل کاندیدای مناسبی نخواهند بود.بهمنی افزود: تمامی‌روش‌های موجود با عناوین مختلف مانند لازک، لیزیک، PRK پی آر کی، اپیی لیزیک، سنتولیزیک پایه ای جزو لیزر اگزایمر است و تفاوت نام‌ها به علت مرحله اول جراحی است نه خود لیزر تراپی یعنی تفاوت در برداشتن،‌تراشیدن یا فلپ تهیه کردن سلول‌های قرنیه است.این چشم‌پزشک گفت: علت اصلی تمام عیوب انکساری ژنتیک است و موارد اکتسابی هنوز قطعی نشده است با اینکه گفته شده است افرادی که مطالعه می‌کنند، قالی می‌بافند و در کل کارهای نزدیک بینی انجام می‌دهند نزدیک بین خواهند شد که هنوز ثابت نشده است.

مستند نیست که آیا این افراد از ابتدا نزدیک بین بوده‌اند و سپس کار مورد نظر را انتخاب کرده‌اند یا اینکه به علت انجام این کار نزدیک بین شده‌اند ولی عمده چیزی که شواهد نشان می‌دهد بحث ژنتیک است بنابراین چیزی به نام پیشگیری ازعیوب انکساری وجود ندارد.بهمنی خاطرنشان کرد: اصلاح عیوب انکساری در کودکان و بزرگسالان متفاوت است بدین نحو که در کودکان بیشتر تمایل به استفاده از عینک است ولی در بزرگسالی که شماره‌ها ثابت می‌شود و افراد از عینک زدن ناراضی هستند تمایل به استفاده از لنزهای تماسی و جراحی بروز می‌کند.

نزدیک‌بینی ژنتیکی است و معمولا در ۱۸ سال اول تغییرات شماره چشم وجود دارد و به همین علت ما توصیه می‌کنیم جراحی چشم را به سنین پس از ۱۸ سال موکول کنند چرا که تا ۱۸ سالگی به علت رشد، تغییرات در چشم ایجاد می‌شود که اکثرا به سمت افزایش نمره چشم پیش می‌رود ولی مواردی دیده می‌شود که بدون عامل ژنتیک افراد نمره چشم پیدا می‌کنند که در طول زمان کاهش یافته و از بین می‌رود.وی گفت: پس از ۱۸ سالگی نباید افزایش شماره چشم را داشته باشیم مگردر بستر بیماری خاص که در پروسه بیماری مورد نظر قرار می‌گیرند مانند قوز قرنیه و برای کنترل شماره چشم در این گونه افراد باید بیماری را کنترل و درمان کنیم.

کسانی که بیشتر کار کامپیوتر و مطالعه می‌کنند به درجات پایین نزدیک‌بینی مبتلا می‌شوند زیرا چشم به کار نزدیک عادت می‌کند حال اگر این فرد برای چند ماه به چشم خود استراحت داده و یا به دور نگاه کند مشکل نزدیک بینی حل می‌‌شود.این چشم‌پزشک تصریح کرد: برای مثال افرادی که برای مدت طولانی درس می‌خوانند برای مثال کنکور‌ی‌ها در آستانه کنکور به درجات نزدیک بینی مبتلا می‌شوند ولی چند ماه پس از کنکور در صورت استراحت شماره چشم از بین می‌رود.بهمنی خاطرنشان کرد: تفاوتی برای نزدیک بینی در زن و مرد دیده نشده است ولی درباره نژادها باید گفت، نژاد زرد بیش از نژادهای دیگر به نزدیک بینی مبتلا می‌شوند.

دکتر سلام-دویدن پاسخ به تمام مشکلات از جمله سلامت روانی و عاطفی فیزیکی و حتی در پیشگیری از بیماریها کمک می کند.با دویدن مقدار زیادی کالری می سوزاید. مقدار زیادی انرژی مصرف میکنید و وزن ایده آل خود راحفظ میکنید.

میزان خون، قند و فشار خود را نرمال نگه می دارید. ورزش یکی از بهترین راه ها برای کاهش فشار خون به طور طبیعی و کنترل کلسترول بالا و قند خون است.

دویدن خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد. قلب را تقویت کرده و جریان خون و اکسیژن رسانی را در سراسر بدن به کار می اندازید

با دویدن استخوان ها قوی شده. و دیگر ورزش های سنگین عضلات را تقویت کرده و تراکم استخوان را افزایش میدهد، که باعث پیشگیری از پوکی استخوان می شود

دویدن همچنین سطح انرژی را افزایش میدهد. ، راه بسیار خوبی برای افزایش انرژی و حفظ سطوح انرژی در طول روز است.

عزت نفس و اعتماد به نفس را تقویت میکند. ت رسیدن به یک هدف غالبا اعتماد به نفس را افزایش می دهد. به ویژه اگر م نظور از دویدن رسیدن به یک هدف خاص، مانند دویدن برای رسیدن به ماراتن باشد

دویدن راه بسیار خوبی برای دور شدن از کار یکنواخت روزانه است. فرصت برای کشف مناطق مختلف و زمان تفکر
بسیاری از ماراتن ها به نفع سازمان های خیریه و مواردی مانندکمک به بلایای طبیعی انجام میشود که کمک بسیار خوبی است.

شما می توانید به صورت گروهی بدوید. به عنوان بخشی از گروه و یا باشگاه و یا در ماراتن، در این روش فرصت زیادی برای پیدا کردن دوست وآشنایی با آنها نیز دارید
بهداشت روان: ۲۰ راه برای داشتن تفکری شاد

دکتر سلام-بسیاری از ما بر این باوریم که با پول می شود همه چیز خرید. ولی برای یک ارتباط درونی باید تناسب ذهنی خوبی داشته باشیم .بسیار ثروتمند و پولدار باشید ولی، یک خانواده خوب، یک دوست خوب نداشته باشید آیا این کار امکان دارد؟، دکتر جان آنسیمی ، روانشناس بیمارستان کلمبیا آسیا، ۲۰ راه بر ای این کار بیان کرده است حتی برای تناسب ذهنی، هم شما نیاز به آرامش ذهنی دارید. در عصر دیجیتال امروز، بسیاری از ما بازی های مختلف بر روی تلفن هایمان داریم. سعی کنید با بازی ذهن و مغز خود را فعال نگه دارید. ترجمه و پازل ذهن را خلاق میکند. انواع مواد غذایی سالم به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که اضافه کردن مقدار زیادی میوه، سبزی، مغزها و غلات،مغز را تقویت میکند
ترک سیگار بسیار مهم است چون با کشیدن سیگار پیر می شوید. سعی کنید عادتهای بد را ترک کنید تا مغز فعال شود
خود را هیدراته نگه دارید، به اندازه کافی آب بنوشید تا سموم بدن از بین برود
ورزش گردش خون را تقویت کرده و مغز را فعال نگه میدارد
اگر احساس می کنید نیاز به مشاوره پزشکی،دارید خجالت نکشید

سعی کنید با دیگران معاشرت کنید چون تنهایی باعث بروز افسردگی می شود. ملاقات با دوستان و گذراندن وقت با خانواده بسیار مهم است.
اگر هر نوع دارو برای هر بیماری مصرف میکنید، لازم است از دکتر درباره تاثیر دارو بر روحیه تان بپرسید
سعی کنید یوگا و مدیتیشن،انجام دهید چرا که انسان را آرام میکند
خواب کافی داشته باشید. سعی کنید ۷-۸ ساعت در هر شب بخوابید
با خانواده و دوستان، شاد باشید و لحظلات خوبی بگذرانید
فعالیت های جدید مغز را فعال نگه می دارد.
مقابله با استرس در سلامت جسمی و روانی تاثیر دارد

در زمان خواب همه وسایل سرگرم کننده را دور از خود نگه دارید
راه رفتن در طبیعت،ذهن را فعال میکند
تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و از افسردگی جلوگیری میکند

تمرکز بر موارد مثبت در زندگی دورنگه داشتن افکار منفی
خنده ورزشی برای عضلات صورت، و یک تقویت کننده انرژی طبیعی است. پس سعی کنید بخندید