درمان گیاهی میگرن

میگرن یا سردردهای مزمن از دست بیماری هایی ست که بسیاری از افراد درگیر آن هستند.

درمان گیاهی میگرن یکی از روش های درمانی سالم است که با آن آشنا می شویم.

محققان دانمارکی طی انجام تحقیقاتی نشان داده اند که گیاه زنجبیل در کنترل و بهبود سردردهای میگرنی نقش مهمی می تواند ایفا کند. آن ها اعلام کردند که اثر زنجبیل در پیشگیری و کنترل میگرن مشابه با تاثیر استفاده از داروهای مسکن شیمیایی می باشد.

درمان گیاهی میگرن

گیاه زنجبیل از سال ها قبل و در طب سنتی دارای کاربردهای درمانی متعدد از جمله رفع تهوع بوده است.

مطالعه اخیر نشان داد که زنجبیل به کنترل واکنش های التهابی و درد کمک کرده و سردردهای میگرنی را بهبود می بخشد.

متخصصان توصیه می کنند با شروع علایم میگرن، در حدود یک سوم قاشق مرباخوری پودر زنجبیل (معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم) را در آب گرم ریخته و بنوشید. همچنین می توان از زنجبیل تازه در رژیم غذایی روزانه استفاده نمود.

یکی دیگر از گیاهانی که استفاده از آن برای درمان میگرن توصیه می شود گیاه نعناع است.

نعناع ( Peppermint ( Mentha x balsamea در سراسر شمال امریکا، اروپا و آسیا رشد می کند. از برگ نعنا و اسانس آن را برای هر دو اهداف دارویی و آشپزی استفاده شده است. علاوه بر درمان سردرد برای از بین بردن اسپاسم، دندان درد، مشکلات گوارشی و حالت تهوع استفاده می شود. روغن نعناع و ماده فعال منتول آن به شکل کپسول مایع در دسترس می باشد همچنین می توانید از روغن های رقیق به صورت موضعی برای درمان میگرن استفاده کرد. محققان نشان داده اند زمانی که محلول ۱۰ درصد منتول به پیشانی و شقیقه ها مالیده شود در توقف درد میگرن و کاهش تهوع موثراست روغن نعناع موضعی ممکن است یک گزینه گیاهی برای تسکین درد میگرن باشد.

از موارد گیاهی دیگر گیاه معروف و شناخته شده اسطوخودوس است.

روغن اسطوخودوس ( Lavandula angustifolia ) ساخته شده از گل های گیاه اسطوخودوس ) بسیار معطر است و مدت طولانی است که در محصولات بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود اسطوخودوس بومی مناطق کوهستانی اطراف دریای مدیترانه است اما در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر اروپا ، استرالیا و شمال امریکا افزایش یافته است در مصر باستان از روغن اسطوخودوس در فرآیند مومیایی استفاده می شده است به علت خواص ضد میکروبی، عطر و بوی آن در مواد بهداشتی استفاده می شود گل معطر و روغن آن در درمان سردرد، بی خوابی، استرس و خستگی استفاده می شود استفاده از روغن اسطوخودوس در طول میگرن ممکن است به آرام کردن میگرن کمک کند.