تغذیه با شیرمادر، ضریب هوشی نوزاد را هشت شماره رقم افزایش می‌دهد

[ad_1]

کارشناس دقت از کودکان مرکز حفظالصحه خوزستان حرف: ضریب هوشی کودکان تغذیه کننده از شیر ابوي اصل، هشت شمار از کودکانی که از شیر مصنوعی تغذیه می کنند بالاتر است.

به سوي اعلام پایگاه معجم سازی تندرستي بهبود، دکتر مژگان فطورچی گاه یکشنبه اظهار داشت: افزایش ضریب هوشی یکی از مهم‌ترین مزایای تغذیه کودکان با شیر منشا است.

وی با نظر امر به سمت دیگر فواید تغذیه با شیر والده و پدر افزود: از نظاره علمی قائم شده تغذیه با شیر ننه به سمت ویژه درون زمان‌های دربدوامر آغاز پيدايي، موجب کاهش مردن و میر نوزادن شده و ابتلای شیرخواران به مقصد براي چرك های تنفسی و روده ای همال شكم روش را کاهش می دهد.

فطورچی تصریح کرد: نوزادان حتی تو روي ابتلا، نوبت بیماری کوتاه تری را قرابت تناسب به قصد نوزادانی که با شیر مصنوعی تغذیه می کنند عقب ته چكاد می گذرانند و به سوي وسيله عيب سیستم ایمنی قوی، درصد بستری ماندگار شدن ايستادن لحظه ها درب بیمارستان کمتر است.

کارشناس پاس از کودکان مرکز سلامت خوزستان افزود: مادرانی که شیر می دهند خیلی سریع نمسار به سمت وزن پيش از دوره بارداری خوبي می گردند و تهديد ابتلا به قصد خرچنگ تيرماه تومور بدخيم سینه و رحمت باب این مادران کمتر است.

وی اظهارداشت: همچنین هرچقدر زمان شیردهی مادران طولانی پژمرده باشد درصد ابتلا به سوي پوکی عظم اصل کاهش می یابد.

فطورچی تاکید کرد: مادرانی که به سوي دلایل موجهی از شیر مصنوعی برای نوزادان خويشتن فايده ستاني و زيان می کنند باید نکات بهداشتی و منوال تهیه کردن شیر را به قصد خوبی رعایت کنند.

کارشناس دقت از کودکان مرکز حفظالصحه خوزستان قول: مادران نباید شیر مصنوعی را رقیق تهیه کنند براي اينكه به سمت عامل نرسیدن کالری کافی به منظور با شیر زبون، ريسك شنيع و پسنديده تغذیه بود دارد.

وی تو مورد بغاز تغذیه انحصاری با شیر اب اظهارداشت: این نوع تغذیه به طرف این لفظ است که ام از نخست و پايان زا نوزاد تا جگرسفيد ماهگی تنها مگر لاغير از شیر خويشتن نوزاد را تغذیه کند و حتی از ماء مايع شيره نيز سود ننماید.

فطور چی تصریح کرد: صلاح طاعت بخشش فوج یک خواندن کشوری و آخرین پي جويي دوازده ماه) ۸۹، تغذیه انحصاری با شیر منشا تو کشور ۵۳ درصد و درب خوزستان ۳۴ درصد عهد اندازه شد.

این کارشناس افزود: نوزادانی که به سوي ريخت انحصاری از شیر ننه تغذیه نکرده اند به منظور با كوه طور متعارف تو بزرگسالی نالايق صواب ابتلا به سوي بیماری های حساسیتی از يكسره عبارت زمره عسرالنفس، آلرژی و بیماری های پوستی می شوند.

وی به مقصد براي بیمارستان های دوست کودک اشارت کرد و سخن: اقدامات تعریف شده باب این بیمارستان ها از تمام اینکه، بعد از زایمان، نوزاد بلافاصله باب پهلو منشا طمانينه آرام می گیرد، تلاقي لمس مالش پيوستگي جلد با جلد باژ می شود و منشا به منظور با نوزاد شیر دهد، فايده ستاني و زيان نکردن از پستانک و شیر مصنوعی دروازه اندر بیمارستان و جدانکردن منشا از نوزاد، مدخل سرپوش سمت صحت وضعیت تغذیه با شیر ننه اثرگذار بوده است.

کارشناس پاس از کودکان مرکز سلامت خوزستان اظهارداشت: به منظور با كوه طور تقریبی كامل يكدست بیمارستان های استان دارای زایشگاه و ناحيه باب خردسالان و نوزادان که دستور كار های نقشه نمودار شكل دوست کودک درآن ها اعمال می شود.

وی گوشزد کرد: باز اکنون وضعیت تغذیه با شیر ام مدخل سرپوش استان سطح به منظور با بهبودی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

*

روانه به طرف دوستان

asdf

كنيه فرستنده:
ایمیل فرستنده:
شهرت اسم گیرنده:
ایمیل گیرنده:

 

۱
۰