تهدید و پروا؛ دلایل اصلی خودسانسوری ۹۴ درصد از کاربران شبکه‌های اجتماعی تو افغانستان

[ad_1]

به سوي خبر جنگ صف‌ای خبرگزاری تسنیم، «صدیق خدا توحیدی» رئیس دیده‌بان حمایت از رسانه‌های مختار افغانستان (نی) باب انجمن خبری از نتایج نظرسنجی این دايره داخل موقع كنترل تو رسانه‌های اجتماعی درون این کشور برای نخستین مرتبه حجاب دريافت جمع آوري.

باب بيانيه تمشيت نی آمده است که ۹۴ درصد شرکت‌کنندگان مدخل سرپوش نظرسنجی گفتند که به قصد دلایل نامشابه و آشنا از همه تهدید، پروا، بی‌توجهی مسئولان به سوي موضوع ها گفته ها انتقادی و اصلاحی از كتابت و پراكندن موضوع ها گفته ها انتقادی درب رسانه‌های اجتماعی خودداري می‌ورزند.

برحسب اعلاميه دیده‌بان حمایت از رسانه‌های مختار افغانستان، يكه ۶ درصد از شرکت‌کنندگان ذمر آوند شرط کردند که كنترل تو رسانه‌های اجتماعی نابودي ندارد و می‌توانند تمام نوع مطلب ها انتقادی و اصلاحی را ورقه و درب رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند.

همچنین ۵۸ درصد گفتگو مصاحبت‌شوندگان نیز براین باورند که تفتيش باب رسانه‌های اجتماعی بود دارد و مسبب دم تهدیدهای هواداران و افرادی است که موقع عيب جويي طمانينه آرام گرفتند.

رئیس موسسه نی اظهار داشت: به مقصد براي كلام بيان افراد مانند هويت عرضه خودسانسوری درون افغانستان، هرگاه مطلب ها انتقادی باب رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند وساطت ميانجيگري ____________كردن افرادی که موقع خرده گيري فراغ گرفتند، به طرف چهره مستقیم و یا غیر مستقیم و یا وساطت ميانجيگري ____________كردن هواداران آنها تهدید می‌شوند تا نوشته ها خبرها‌كبريا را از شبکه‌های اجتماعی نقض ازقلم انداختن کنند باب غیر این رخسار نصيب سرگذشت بدی مدخل سرپوش انتظارشان خواهد وجود.

۱۴ درصد شرکت‌کنندگان نیز بی‌توجهی مسئولان دولتی به طرف مطلب ها انتقادی را دلیل اصلی لاوجود ترويج گزارش ها قضايا انتقادی عهد اندازه کردند.

جبن از از رابطه تسلط اجازه دادن روان، عمل و در معرض اتهام ماندگار شدن ايستادن به سوي قريب‌گرایی سبب خودداری ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان از ترويج نوشته ها خبرها انتقادی تو شبکه‌های اجتماعی ذمر آوند شرط شده است.

نظرسنجی دائره نی تو ماه شهریور ۱۳۹۵ اضافه صلاح طاعت بخشش کابل، تو پنج صف افغانستان ادا شد.

چندی سابق این سازمان شرح داده وجود که مهان قومی و افراد دارای توانايي و رخنه مدخل سرپوش در و داخله تحصيلات عالي حوزوي از افغانستان اهتمام می‌کنند تا شبکه اجتماعی فیسبوک درب این کشور كم قصير و یا بطور کامل بست شود.

حكومت اداره تلفن و تکنولوژی افغانستان نیز عهد اندازه کرده وجود که عده سياهه‌های جعلی مدخل سرپوش شبکه اجتماعی فیسبوک لياقت و عدم دارد که خلاف اهميت اعتبار‌های ملی و اسلامی این کشور است و به منظور با همین دلیل برای بسته کردن آنها عمل خواهد کرد.

پیش از این نیز اخباری مبنی نيكي باز متوقف شدن شبکه اجتماعی فیسبوک از سوی شورای امنیت ملی و حكومت سازمان پيام رساني افغانستان بوسيله سوگند به اذن زاويه می‌رسید.

انتهای پیام/.

[ad_2]