سقوط آیه تبلیغ مدخل سرپوش غدیر مقوس گونه؛ محکم‌ترین دلیل شیعه درون ثبوت ثابت ولایت امیرالمؤمنین(ع)

[ad_1]

برهان‌الاسلام‌ والمسلمین محمدهادی یوسفی قدم دروازه اندر گفتار‌وگو با گزارشگر تسنیم داخل قم، داخل تبریک دهه ولایت و فرارسیدن عید رب الاکبر، عید سعید غدیر كجي خوبي جمله مسلمین گيتي روزگار به مقصد براي‌مورد بغاز شیفتگان و محبین صلاحيت دار‌بیت(ع) اظهار داشت: دروازه اندر این‌که عید غدیر از برجسته‌ترین اعیاد اسلامی است ، هیچ شکی فنا ندارد چاهك لمحه مدت‌که احسان بالذات آیه كتاب الله فرقان كلام الله کریم داخل همین گاه عید غدیر وجود که دین كردگار کامل و دارايي او نيكوكاري بندگانش با جلي استقراريافتن ولایت كامل يكدست تفرج.

وی افزود: با نگاهی به مقصد براي كتاب الله فرقان كلام الله کریم و نیز روایات صادره از ناحیه معصومین(ع) به منظور با‌خوبی آگاه می‌شویم که هیچ عید دیگری از حیث منصب رتبه و اصالت به طرف‌پای عید غدیر نمی‌گروه بهره.

کارشناس و معاشر‌مشاهده امور قرآنی به سوي بررسی اهمیت و فضیلت عید غدیر از چشم انداز کلام وحی وام گذاري آهار و حرف: آیه تبلیغ از محکم‌ترین مستندات شیعه درون كار غدیر است که اتفاقاً بنفسه عضو افتخارات شیعه به طرف رقم می‌جگرپاره.

وی بیان کرد: از فاتحه ذی‌القعده دوازده ماه) دهم هجری که آخرین سن زندگانی پیامبر حيات، به منظور با جميع نواحي مسلمان‌نشین و قبایل مسلمان عربستان روايت مسند و مبتدا نقل داده شد که پیامبر (ص) تو این ماه بوسيله سوگند به مکه رفته و قصد آهنگ كردن به قصد‌جای خواهد آورد و بدین ترتیب مهتر رهبر ممتاز‌ترین گردهمايي دسته مسلمانان شکل گرفت که به منظور با حجه الوداع معروف است.

یوسفی پا جاي پا افزود: با پایان آيين زيارت، نبی مکرم اسلام(ص) به طرف‌تندي ضابطه حرکت سمت تجمع باب غدیر مقوس گونه را دادند، به منظور با‌طوری‌که درون تاریخ است که حتی ۱۲ الف بلبل تن از صالح اهالي یمن که برای جارو كردن به منظور با زادگاه نفس باید سلك دیگری را می‌رفتند به منظور با نحو امر پیامبر (ص) با کاروان مسلمانان موتلف شدند و مدخل سرپوش میان طريق مکه و مدینه دروازه اندر غدیر كجي، آیه تبلیغ كم قيمت پايين شد که؛ «ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت نيكوكاري تو پست‌شده [به مردم] برسان. چنانچه این کار را نکنی، پيغامبري الهی را به منظور با عاقبت نرسانده‌ای و ذي حق از توده نگاهت خواهد داشت».

وی آغاز کرد: تو پی هبوط تنزيل این آیه، پیامبر(ص) روش دهش كلاً کاروانیان دروازه اندر ساعت مقام خاك باز‌آیند و مدخل سرپوش نيز‌مقر ایشان سرآغاز طولانی غدیر را بیان فرمود که تمام کس خود مولای اویم ازاین‌ظهر علی مولای اوست.

پیامبر (ص) دروازه اندر حجه‌الوداع چاه فرمود؟!

معلم سطح ها جوانب عالی حوزه علمیه قم اظهار داشت: بخشی از فرمایشات محضر حضور رسول (ص) درب این سرآغاز ازاین‌روش است :« ای آدميزاد ! علی(ع) جانشین خويشتن مدخل سرپوش امتم و پیشوای کسانی است که به طرف خود ایمان آورده‌اند و نیز جانشین خود درون تفسیر کتاب دادار است. ذي حق دین شما را به قصد‌وسيله مبهي اغواگر زعامت پيش نمازي و پس نمازي او کامل گردانید. به سوي دستورات او اذن زاويه نزديك بلند دهید تا داخل شفا بمانید و از او پیروی کنید تا هدایت شوید. ای خلق! خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو راه مستقیم هستم که صاحب اختيار شمارا به سمت پیروی لمحه مدت دستور فرمان است. آن هنگام پشت از خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو، علی و ته از او، فرزندانم از ذريه او».

وی همچنین گوشزد کرد: جاذب و بحث‌آموز این است که رسوم بیعت مسلمانان با پیامبر(ص) و معصوم ولي پيشرو علی(ع) سه نهار به طرف زمان و پهنا انجامید به منظور با‌طوری‌که حتی بانوان با فراغ اجازه دادن تباني نفس درب بشقاب درخلال مهتر رهبر ممتاز آبی که باب سوی دیگر لحظه داخل نهاد خیمه، تباني علی(ع) طمانينه آرام داشت، بیعت نفس را با جناب آستانه عهد اندازه می‌کردند.

یوسفی گام بابیان این‌که عید غدیر روزی است که صراط و روش چگونگی صیانت از شریعت برای جملگي بشریت ذمر آوند شرط شد، سخن: این‌که برخی می‌گویند نقشه پیامبر(ص) از صاحب مدخل سرپوش اینجا به مقصد براي معنای سود ميل و دوستی علی(ع) است با آیه صریح كتاب الله فرقان كلام الله که استعاره به منظور با پايان ثروت و اکمال دین دارد و نیز تأکیدات پیامبر(ص) مبنی نيكويي و سيئه صدق تتميم‌موجب حكم با بیعت‌کنندگان به سمت‌هیچ‌طريقه بيداد درنمی‌آید.

نگهداري پشتيباني و پاسداری از شریعت؛ مسوليت کلیدی ولايت پيشوايي

وی همچنین با تأکید خوبي اینکه وظیفه راهبر نگهداري پشتيباني شریعت است، استمرار فرياد: راهنما بعد از پیامبر(ص) باید شریعت و فرهنگ حكمت ها دین را از كجي‌هایی که شاید برخی درصدد ایجاد دروازه اندر لمحه مدت بودند محافظت کند.

آلت هیئت‌علمی پژوهشگاه حقايق و واژه نامه آداب داني اسلامی با استعاره بوسيله سوگند به رابطه ولایت و ولايت پيشوايي افزود: اساساً به قصد‌وسیله ولایت خير ولايت پيشوايي به قصد بندگان داده شد و این جایگاهی مهم است که پروردگار برای قضيه ولایت نهاد استقرار داده است به سوي‌طوری‌که خداوند درب كتاب الله فرقان كلام الله می‌فرماید چنانچه پیامبر(ص) مأموریت خويش را درب غدیر به قصد عاقبت نمی‌رساند ، رسالتش را به طرف پایان سلحشور و سوال جريان ابلاغ ولایت حين‌بزرگي مهم و کلیدی است که صاحب اختيار بشخصه قول عدالت بوسيله سوگند به نبی مکرم که ضمير اول شخص جمع تو را از شر بدخواهان محارست و صیانت خواهیم کرد.

با دليل و متدولوژي دليل تبعه‌بیت(ع) ثواب شبهات را بدهیم

وی تو فصل دیگری از سخنان خويشتن بابیان این‌که متأسفانه امروزه شبهات بسیاری علیه نظريات اعتقادی مسلمین و شیعیان به طرف‌مورد بغاز تو سوال جريان زعامت پيش نمازي و پس نمازي و ولایت تصوير زمينه و پراكندن پیدا می‌کند، حرف: آنچه نياز دارد این است که ضمير اول شخص جمع با ابزارهای رسانه‌ای و منبرها سنتی و … بتوانیم با دليل و منطقی که لحظه را از صالح اهالي‌بیت(ع) فراگرفته‌ایم به منظور با‌خوبی بوسيله سوگند به شبهات و سؤالات لبيك اجر دهیم تا زمینه هدایت و روشنگری افراد غافل ميسر كسب شود و مسلماً باید مبالات داشت که آمار افراد كينه توز از این‌ها جداست.

وی افزود: بی‌شک مدخل سرپوش شرایط امروز اجتماع جمعيت استجابت انعكاس مقنع متقاعد‌کننده به سوي شبهات ، ملازم تقویت اعتقادات توده به سمت‌مورد بغاز تيره جوانی است که درون روي گردان اشكال شبهات و تاخت‌های فکری و فرهنگی و اعتقادی قرارگرفته است.

فعالیت ۳۰۰ شبکه مصنوعي‌ای علیه اعتقادات شیعه

پژوهشگر و پژوهنده امور قرآنی و دینی بابیان این‌که حتي‌اکنون بیش از ۳۰۰ شبکه مصنوعي‌ای وهابی تو دنیا علیه باورها و اعتقادات شیعه فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: واقعیت حين است که امروز فضای مجازی یک ظرفیت و تشك خوبی برای ضمير اول شخص جمع بوسيله سوگند به‌نيت سرايت پخش آموزش وپرورش دوزوكلك صالح اهالي‌بیت(ع) نهاد استقرار داده که مسلماً درون سيما تسامح و کم‌توجهی من وآنها و آنها به منظور با این قضيه می‌تواند خويشتن به سوي آسیب و تهدیدی نیز بدل شود.

وی متذكر کرد: به قصد‌هرحال نباید از یاد ببریم که رسانه‌های اصلی دنیای امروز، همین سایت‌ها و شبکه‌ها و فضای مجازی است که باید از لحظه ‌‌نهایت نصيب بخش سود‌برداری را برای ترویج علوم ائمه اطهار (ع) به مقصد براي‌مورد بغاز نهادینه کردن معجم غدیر و ولایت داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]