۵۰ تاراج هوایی رژیم معاد به قصد ‌نهاوند دروازه اندر كارزار كشت وكار كاسبي تحمیلی/گرامر شهید بابایی انس نهاوند را از حملات عدو و غيرعادي خلاص دا‌د

[ad_1]

به سوي اعلام خبرگزاری تسنیم از نهاوند، شهر نهاوند از يكباره مناطقی از کشور است که به كرات باب موضوع چپاول هوایی روش گرفت ليك کمتر کسی از ذريه جدید از جریان این حملات و آوارگی آدميزاد داخل لمحه مدت زمان دانا است. به قصد دستاويز سالروز آغاز كارزار كشت وكار كاسبي تحمیلی خوبي بالذات اسناد و مدارک و قول‌وگو با پیشکسوتان و خانواده شهدا به منظور با واکاوی دم وقایع می‌پردازیم.

تو حين دوازده ماه)‌های پيچيده و يارا رمق‌فرسا که جمعاً کشور من واو درگیر كارزار كشت وكار كاسبي وجود و جوانان نهاوندی يوم دوره به منظور با زمان داخل دسته‌های مرتب و تعليمات دیده اهل كارزار با عدو و غيرعادي می‌شدند، رژیم معاد برای گل نگاه اميد ستاندن از آدم ورا بيرون نما پيشاني و كاسد تنبل کردن تصميم نهاوندی‌ها به كرات رفتار به مقصد براي بمباران نواحي امكنه نامشابه و آشنا این شهر کرد به طرف طوری که نخستین موقع بمباران بلد نهاوند درون ۱۴ آبان ماه ۱۳۶۲ ائتلاف افتاد و تا پایان كارزار كشت وكار كاسبي ۱۱۷ نشانه جا مسکونی آموزشی، تجاری و مذهبی دروازه اندر نهاوند مناسبت غارت هوایی آرامش گرفت و ۱۰۰ درصد تخریب شد.

درون این كارزار كشت وكار كاسبي ناعادلانه عدو و غيرعادي به طرف روستاهای حاشیه شهر نیز ترحم نمی‌کرد و چندین مرتبه با راکت و مواد منفجره ناس بی‌پدافند را که بوسيله سوگند به حديقه‌های اكناف روستای کوهانی و ناحيه رده بازار طين‌صفرا پژمرده ماوا عبيد بودند وضع مرحله تالان روش دادند و دروازه اندر مواردی حتي که مواد منفجره راکت و موشک نداشتند با تیربار از بالا باب موضوع منظور آرمان و يورش سلطه وحشیانه روش می‌معدلت.

برحسب پي جويي مرکز كارزار كشت وكار كاسبي از مبدا تا پایان كارزار كشت وكار كاسبي شهرها بیش از ۱۲۷ شهر مناسبت تهاجم قرارگرفتند که دروازه اندر همه بسامان آسوده خاطر ۷۶ عندليب و ۸۷۳ آدم مدخل سرپوش مرگ اتفاق حملات هوایی عراق بوسيله سوگند به شهرهای نامشابه و آشنا به سمت تاييد رسیده و یا مجروح شدند تو بین این شهرها داير با بیش از ۱۱۷ وهله بر، جزایر نامشابه و آشنا خلیج‌ايران ۱۹۵ ثمر، مریوان ۱۱۷ محصول، همدان ۱۰۹بار، ایلام ۱۷۷ مرحله و نهاوند نزدیک بوسيله سوگند به ۵۰ دفعه وضع مرحله تالان هوایی سكون گرفت که داخل این شاهراه ۲۰۰ شهید مفتخر و سرافكنده گردن ____________فراز و بیش از ۶۰۰ جان نثار تقدیم شورش اسلامی‌شد.

محسن امیدی سردار سابق رژيمان نهاوند و از رزمندگان عصر مدافعه و تك قدوس دروازه اندر این وضع مرحله می‌گوید: نهاوند از همه بلد‌های پیشرو درون كامل يكدست پهنه‌های تاریخی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران است به مقصد براي طوری که این قباله ایستادگی و دوام دروازه اندر درازا هشت كلاس پدافند متدين به طرف امضای ۸۵۰ شهید سربلند و خيز الف بلبل و ۱۴۰ جان نثار و ایثارگر، ۹۸ رها و اسیر دلیرمرد و ۴۰ شهید ناپيدا بدون مقبره ضريح و جاویدالاثر رسیده است.

انس نهاوند دروازه اندر تير حملات هوایی شدید عدو و غيرعادي بودند

وی قول: تمام ساله هفته مدافعه و تك سبوح اعتذار‌ای می‌شود تا صفحه توشه آهنگ کتاب تاریخ روزهای دم خوناب و ایثار، فداکاری و سالوس، توانايي و پایداری مردان و زنانی پيشه ها بزنیم که باب تبار جبين‌ها به سوي تكه کمک به قصد رزمندگان تير حملات وحشیانه هوایی رژیم نشوز رستاخيز عراق طمانينه آرام می‌گرفتند و بلد نهاوند نیز یکی از این نواحي کشور هستي و عدم که دروازه اندر تاریخ مظلوم حقيقت شد.

امیدی اظهار داشت: بلد نهاوند داخل کشور به منظور با شهرت اسم باب مدخل اسلام، قبيله جمع انقلابی ابوذر و شهر عالمان شهید نظير شهیدان حیدری و قدوسی می‌شناسند ولی غفلت زده از اینکه دروازه اندر نيز اوقات غامض و تشويش‌آور هزاران دربدر از خرمشهر و نواحي جنوبی ایران به منظور با نهاوند آمدند و هنوز تعدادی از آنان ساکن هستند با این اوصاف حملات مکرر هوایی عدو و غيرعادي زندگی مدخل سرپوش این شهر کوچک زندگی را بوسيله سوگند به کام آنها خوش کرد.

جنگجو اوقات تدافع اقدس می‌افزاید: یکی از اقدامات خجالت‌آور وحشیانه و غیرانسانی رژیم بعثی خيل عراق دروازه اندر مدت هشت عام پدافند اقدس بمباران شهرهای نامشابه و آشنا ایران از همه نهاوند دروازه اندر نواحي پهلوها استان همدان هستي و عدم که با مراقبت به سوي کوهستانی مماشات كردن صف نزدیک به مقصد براي ۵۰ نوبت وضع مرحله غارت هوایی سكون گرفت.

سركرده سابق ارتش نهاوند بیان کرد: تو درازي ضلع بزرگ تر ديرش هشت واحد زمان ( روز پدافند اقدس بلد نهاوند نزدیک به سمت ۵۰ محصول موقعيت غنيمت هوایی و بمباران جنگده‌های رژیم بعثی طمانينه آرام گرفت که نخستین ثمره ساعت داخل چهاردهم آبان ماه ۱۳۶۲ حيات که ۱۴ شهید والا سمت تقدیم دین و اسلام کرد و  آخرین پاس ساعت باز دروازه اندر نهم فروردین سن ۱۳۶۷ با چند شهید و مجروح همقدم وجود.

علیرضا علی‌بخشی رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران نهاوند و یکی از رزمندگان دم دوره درب موقعيت دم روزهای دشخوار می‌گوید: حملات علي الاتصال رزمنده جنگي‌های عراقی که پنج سنه پايه نهاوند را زمین‌گیر کرده وجود ميدان پرده‌های بسیار دردناکی را داخل شهر نوع خط زد که به طرف تعدادی از آنها نظر امر می‌کنم.

وی قول: تو درازي ضلع بزرگ تر ديرش تاریخ آزاد ‌بمباران‌های شهر نهاوند غارت هوایی به منظور با صف پرهياهو و مسکونی پای‌قصر که دروازه اندر تاریخ هفدهم فروردین سنه پايه ۱۳۶۴ بسیار بدحال کننده وجود به طرف طوری که مدخل سرپوش ساعت يوم دوره ۲۵ آدم شهید و قريه‌ها آدم نیز مجروح شدند.

علی‌بخشی افزود: هیچ کس از سلاله نخست و دوم اغتشاش خاطره ها بمباران‌های مکرر مناطقی نظير دبیرستان پروین اعتصامی، پای ارگ، مهدیه، کوچه میری، باغ كوچك توکلی، خیابان حافظ، کوچه گیان منهاج، سازمان برق و ديه‌ها تيمچه دیگر نهاوند که زیر آسمان غره نعره و هجوم بردن غلبه يافتن هواپیماهای حربي عراقی حيات را از یاد نمی‌برند.

رئیس سابق بنیاد شهید وامور ایثارگران نهاوند گفتار: از آسوده دل ۵۰ باری که نهاوند موقع ايلخاني هوایی عراق محزون درب ۹ بمباران مدخل سرپوش حله قضيه حاضر شدم که یکی از پهنه‌های سخت حافظه خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو از تالان هواپیماهای عدو و غيرعادي به سمت رديف مهدیه درب بیست و هشتم دیماه ۱۳۶۵ هستي و عدم.

هواپیماهای عراقی به سمت نوزادی ۴۵ صوم امساك به طرف عنوان «علی‌اصغر» شفقت نکردند

وی اظهار داشت: درب لحظه روزی که این صف باب موضوع تاراج چند سلحشور عراقی آرامش گرفت برای کمک و امدادرسانی بوسيله سوگند به جايگاه رخداد رفتم و مدخل سرپوش میان خرابه‌های یکی از وحيد‌های مسکونی نوزادی یک ماهه را دیدم که نيكويي و سيئه صدق سرنوشت به هدف خوردن ترکش بوسيله سوگند به كالبد بدنه کوچکش بوسيله سوگند به تاييد رسیده وجود منتها هنوز پستانک کوچکی نيكي دهن داشت و گویی خوابش عبيد وجود.

جنگنده دوره پدافند پاك بیان کرد: به طرف یاد دارم یک تن عربده می‌زد «علی‌اصغر» را شهید کردند بعدها فهمیدم كنيه ساعت نوزاد علی‌اصغر وجود که داخل تاریخ ۹ اخگر ۱۳۶۵ زا شده وجود و دروازه اندر تاریخ ۲۸ دی ماه نيز كلاس درب حالی که وحيد ۴۵ يوم دوره چشش زندگی را چشیده وجود به قصد تاييد رسید.

وی تصریح کرد: رژیم نشوز رستاخيز عراق برای ستاندن تلفات بیشتر به دفعات از اقسام مواد منفجره‌های سنبله‌ای تمتع می‌کرد که این نوع مواد منفجره‌ها تن آدم‌های بی‌جرم را با بی‌رحمی‌کامل تکه تکه می‌کرد.

احمد قیاسی که درب واحد زمان ( روز ۱۳۶۳ دانايي ابهام پيچيدگي‌آموز واحد زمان ( روز سوم دبیرستان بوده خاطره ها بسیار خوبی از لحظه زمان دارد و می‌گوید: به سمت نديم تعدادی از دانايي ابهام پيچيدگي‌آموزان هشت ثمره دروازه اندر نواحي مواد منفجره ذهاب شده نهاوند حاضر شدیم و بوسيله سوگند به آدم عارضه دیده نواحي بمباران شده امدادرسانی کردیم.

وی قول: گواهي شهيدشدن بهترین رفیقم «بابک رضایی» را هنوز به طرف شهرت ناگوار و خوش‌ترین عارضه روزهای دم خوناب و ایثار نهاوند و بمباران تو خاطرم دارم که نوزدهم حرمله سن ۱۳۶۳ وجود و من وآنها و آنها هنگام واحد زمان ۱۰:۳۰ صباح آزمايش ادبیات داشتیم، ولی زمان سنج روزگار ۸:۱۵ صبحدم هواپیماهای عراقی میدان ژاندارمری لمحه مدت روزها به مقصد براي طرف سوق رده بر سرآسیاب نهاوند را به قصد سورت بمباران کردند.

امتحانات دبیرستان را به قصد خاک و دم خوناب کشیدند

قیاسی افزود: درب این گاه که جمهور هيجان پرنمك و رغبت رسیدن به سمت عید نوروز را داشتیم بمباران هواپیماهای جنگی رژیم حشر عراق منبع شد که خويشتن بهترین محبوب خويش بابک رضایی به سمت همگام برادرش امیراشکان رضایی را از يد ارتباط بدهم.

وی بیان کرد: هیچ نهاوندی آل نخست و دوم قيام بمباران ۲۴ خرداد عام ۶۴ را که همزمان روبرو شونده با آخر آدينه ماه مبارک رمضان و نهار جهانی صفا هستي و عدم را درب سوق رده میدان ۱۷ شهریور نرسیده بوسيله سوگند به میدان مامان را از یاد نمی‌سرما.

سيده شهبازی مصايب لمحه مدت گاه را به طرف خوبی به منظور با یاد دارد و می‌گوید: آخرین آدينه ماه مبارک رمضان هستي و عدم و مسكن حجره من وايشان که احسان صناعت تقدير بمباران‌های قبلی مبتلا جريمه شده حيات پدرم تهّایی نامدار «توکل خوشگلي گاویار» را برای تعمیرات كاشانه آورد و من وايشان باب تو زیرزمین جاي گير بودیم و دروازه اندر فرقه بالا تهّا و کارگر گرفتار و آزاد کار بودند.

وی بیان کرد: راس و آغازّا تباني به طرف کار شد و خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو حتي نديمه والده و پدر و كورس دور برادرم درون باطن زیرزمین نشسته بودیم حدود گاهنما ۱۱صبح وجود که بناگاه صدای جوشش مهیبی من وايشان را از مقام تکان قسط درشتي آواز به مقصد براي حدی هستي و عدم که چند دقیقه‌ای صدها و گیج شده بودیم از زیرزمین كاشانه بيرون و درون بيگانه خارجه و داخل شدیم عزب چیزهای که می‌دیدم خرابی، دربدر چپاول، مجروح و شهید بودند.

شهبازی اظهار داشت: پدرم فتح كمك‌الهح شهبازی به قصد ضراء از ناحیه يد ارتباط و چهره و لنگ همبازي پايين به طرف وسیله ترکش مجروح شده وجود و کمی ‌دورتر از او پیکر شهید تهّای ساخت که برای من وتو کار می‌کرد روی زمین فروتن هستي و عدم و داخل در کوچه بازهم پیکرهای ۱۰ و یا ۱۲ تن که به سمت گواهي شهيدشدن رسیده بودند، نظارت می‌شد.

ایثار و ابرام انس نهاوند نهار صفا را مخلد کرد

شهبازی می‌افزاید:  آنچه که يوم دوره صفا نهاوند را قدوس و هميشگي دايماً کرد ایثار و دوام تعاون و فداکاری عامه ملت و نترسیدن از عدو و غيرعادي بعثی وجود که ناجوانمردان بوسيله سوگند به گرد آمدن و پراكندگي آنها يغما کردند و دم را بوسيله سوگند به خاک و دم خوناب کشید.

وی افزود: قواله سرافرازي ایستادگی و دوام آدمي نهاوند باب مدت هشت سن پدافند منزه و ناپاك به قصد امضای ۸۵۰ شهید مفتخر و سرافكنده گردن ____________فراز جاده اسلام و ناآرامي، خيز عندليب و ۱۴۰ جان نثار و ایثارگر، ۹۸ حر و اسیر دلیرمرد و  40 شهید ناپيدا بدون آرامگاه و جاویدالاثر رسیده است و اولین شهید مدافعه و تك ديندار نهاوند بوسيله سوگند به اعتبار «طهماسب وندالوند» همرزم شهید چمران درون تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۵۸ درشهر پاوه تقدیم شورش شد.

اکرم حیدری یکی از دبیران بازنشسته و زنان ایثارگری است که دروازه اندر روزهای پيچيده تدافع قدوس با دل سوزي به مقصد براي بمباران‌های شدید نهاوند برای اینکه مشکلی برای رزمندگان پیش نیاید پيش از از بسته‌بندی موادغذایی ايلچي به منظور با نما پيشاني می‌خوردند تا چنانچه غذایی به منظور با وسیله منافقان پليد یا سمی شده به سوي نما پيشاني نرسد.

وی سخن: با ابتدا كارزار كشت وكار كاسبي تحمیلی و بمباران‌های دیوانه‌وش گز دسته حشر عراق خواهران نهاوندی با نام آدرس بسیج تو جزء تدارکاتی کارهایی ارتكاب می‌دادند و برادران چريك را همراهي و استقبال راهبر و کمک‌های مردمی ‌را علاوه عده‌آوری و با ته چكاد اجازه دادن علامت‌های حماسی رزمندگان اسلام را به مقصد براي شرکت کردن درب كارزار كشت وكار كاسبي ترغیب می‌کردند.

راهپیمایی نهار ۲۲ برف سنه پايه ۶۵ نهاوند بوسيله سوگند به خاک و دم خوناب کشیده شد

بانوی تكاور نهاوندی می‌گوید: مدخل سرپوش كلاس‌های آغازین كارزار كشت وكار كاسبي بمباران شهر نهاوند ميانجيگري هواپیماهای عراقی نجدت دلگير حيات و موجب باعث نيستي مشکلات زیادی برای آدمي شد که درون این عصر بانوان نيرنگ ساز باز به مقصد براي خوبی به سمت كمك نفوس و پري می‌آمدند و مجروحان ناشی از بمباران‌ها را به طرف بیمارستان منتقل و چاره می‌کردند.

كدبانو حیدری اظهار داشت: راهپیمایی يوم دوره ۲۲ برف سنه پايه ۶۵ مدخل سرپوش نهاوند که همزمان روبرو شونده با تشییع پیکر ۳۵ شهید نهاوندی عملیات کربلای ۵ وجود را کسی از یاد نمی‌برودت زیرا درب این وقت و شب هواپیماهای عراقی به سوي شهر نهاوند غنيمت و عوام را بمباران کردند که تعدادی نیز شهید و مجروح شدند ولی آيين و تشیع جسد شهدا تعطیل نشد.

امیر سرتیپ غلامی‌ تو خاطره ها ذات از زمان حال و ماضي هوای جابجايي به منظور با ملازم طياره چي شهید عباس بابایی به منظور با نهاوند برای دانشجویان زمانه تدريس دانش ها كارزار كشت وكار كاسبي داخل تهران می‌گوید: یکروز ملازم شهید هوانورد عباس بابایی از دزفول می‌آمدیم که خواستیم به قصد همدان برویم و از نهاوند بطلان می‌شدیم.

كوچ شهید بابایی به مقصد براي نهاوند

وی سخن: به سوي نهاوند که رسیدیم و خواستیم از آنجا ناهاری بخوریم که هرچه گشتیم یک حجره نيرنگ ساز پیدا نکردیم یعنی به حدي دشمنان شهر را بمباران کرده هستي و عدم که كامل يكدست انس از شهر بوسيله سوگند به جايگاه‌های ايمن راحت رفته بودند.

غلامی ‌افزود: چاهك وضعیت خاصی برای تدافع هوائی من وآنها و آنها بوسيله سوگند به لياقت و عدم آمده وجود که شهری کوچک مثل نهاوند با بشر بی‌پدافند چاه بزرگي بمباران شده وجود که خلق لمحه مدت زور پدافند از خويش را نداشتند که حتماً بعد از رجعت شهید بابایی تحكم عدالت كورس دور سیستم skyguard مدخل سرپوش نهاوند عملیاتی شود.
وی بیان کرد: بلافاصله بشقاب درخلال تاخت نهار اسباب و سیستم skyguard داخل این شهر مستقرشدند و دروازه اندر نيز تاخت يوم دوره اولی که ابزار‌ها آماده شدند رژیم عراق را دروازه اندر آنجا نگونسار کردند و منبع خوشحالی رزمندگان و ناس این شهر شد.

تفسير از علی سهرابی

انتهای پیام/

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

*