فواید عسل در فصل سرما

فواید عسل

هر چند برای غذا ها طعم دهنده های مختلفی وجود دارد ولی عسل از جمله خوراکی هایی است که هم طعم و مزه دلچسبی دارد و هم خواص تغذیه ای زیادی دارد. توصیه متخصصان این است که با رسیدن فصل سرما این خوردنی مفید را در برنامه غذاییتان قرار دهید تا با مصرف آن به مشکلات جسمی و بیماریهای مربوط به این فصل پایان دهید.

برخی از فوائد عسل بشرح زیر است:

عسل درمان کننده سرفه:

این ماده غذایی در فصل سرما میتواند همانند یک دارو عمل کند و عاملی برای افزایش ضریب تغذیه و تندرستی شما شود. مطلعات بر روی کودکانی که در این فصل دچار سرماخوردگی بودند نشان داده که مصرف عسل میتوانند در بهبود سرفه و خواب کودک از داروهای شیمیایی موثرتر باشد. سازمان جهانی بهداشت نیز این ماده غذایی را به عنوان یک مسکن برای درمان سرفه معرفی کرده است.

عسل شفا بخش زخم ها:

این ماده غذایی سابقه زیادی در درمان زخم دارد. و این بدلیل خاصیت ضد باکتری و التیام دهنده بودن عسل است. بر اساس مطالعه منتشر شده در یک مجله انگلیسی متخصصان برای دمان ۵۶ بیمار که زخم های شدیدی داشتند از عسل استفاده کردند که همه انها بجز یک بیمار پس از یک هفته بهبود قابل توجهی یافتند.

درمان کننده ناراحتی های پوستی

بر اساس یک مطالعه که در مجله تحقیقات پزشکی اروپا انجام شده از عسل برای درمان ۳۰ بیمار که مشکلات پوستی داشتند استفاده شد و بعد از یک هفته زخم ها و خارش های پوستی آنان بهبود بافت. با توجه به این که مشکلات پوستی در فصل سرما زیادتر است مصرف اثر در این فصل بیشتر توصیه میشود.

عسل ماده غذایی انرژی زا

اغلب مردم به اشتباه فکر میکنند که مصرف کربوهیدرات مفید نیست در صورتی که کربوهیدرات در مواد غذایی سالم مانند سبزیجات، میوها و آجیل هم وجود دارند. علاوه بر این سیستم گوارش هر فردی برای ساخت گلوکز و تولید انرژی به کربوهیدرات‌ نیاز دارد. عسل نیز چون حاوی کربوهیدرات است به در تامین انرژی کمک میکند. همچنین این ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان است.

پایگاه اطلاع رسانی گلستان