فناوری سنک شکن‌های صنعتی، بومی شد

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق گفت: وابستگی به قطعات خارجی سنگ شکن به طور کامل قطع شد.

فناوری سنک شکن‌های صنعتی، بومی شد

به گزارش گلستان در بافق، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این شهرستان، مجتبی حمیدیان اظهار کرد: متخصصان بومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق با مهندسی معکوس در سنگ شکن فکی، دانش بومی ساخت این سنگ شکن‌ها را به طور کامل در اختیار گرفتند.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ قطعه فنی در این سنگ شکن فکی، بومی سازی شده که ۱۵ روز تعطیلی تعمیرات را به ۲ روز کاهش داده است.

حمیدیان گفت: این به معنی افزایش ۳۰ درصدی تولید است و این سنگ شکن فکی نقش اساسی برای تأمین خوراک و پرعیارسازی کارخانجات کنستانتره آهن دارد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق با اشاره به صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد ریالی به ازای ساخت و تعمیر هر سنگ شکن فکی تصریح کرد: دانش بومی تعمیر این سنگ شکن‌ها به روش قالب‌گیری و ریخته‌گری می‌تواند برای کارخانه‌ها و شرکت‌های صنعتی کشور نیز الگو باشد.

وی گفت: نیرو‌های بخش فنی از ابتدای آغاز به کار کارخانه فرآوری، بحث مهندسی معکوس قطعات را در برنامه خود قرار دادند و تاکنون بیش از هزار و ۲۰۰ قطعه در این واحد مهندسی معکوس شده است.

رئیس امور فنی معدن سه چاهون نیز درباره ساخت این دستگاه سنگ شکن اظهار داشت: دانش ساخت این سنگ‌شکن‌ها در اختیار کشور‌های آمریکا، استرالیا، سوئد، چین، ایتالیا و روسیه بود که امروز، شاهد ساخت آن در کشور با دانش فنی و توان مهندسان داخلی هستیم تا از ورود چنین سنگ‌شکن‌های خارجی جلوگیری کنیم.

سامان معینی با اشاره به اینکه قطعه سنگ شکن فکی شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران ـ بافق در شرکت غلتک‌سازان ریخته‌گری شده است، تأکید کرد: این قطعه از قطعات وارداتی بود که برای نخستین بار در داخل تولید می‌شود که جنس آن چدن نشکن نوع داکتیل ۳ g است و روش قالب‌گیری و ریخته‌گری آن فوم است که در واقع نوعی روش ریخته‌گری دقیق با سرعت بالا است.

پایان پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید