دلیل پیدایش پت شاپ اینترنتی چیست؟

دلیل پیدایش پت شاپ اینترنتی چیست؟

پت شاپ در واقع فروشگاهی است که غذا و لوازم حیوانات خانگی را عرضه می کند. در سال های اخیر پت شاپ اینترنتی در ایران رواج پیدا کرده است. تاریخچه پت شاپ ها داستان و اتفاق های بسیاری در خود دارد. اولین پت شاپ ها در اواسط دهه ۶۰ میلادی پدید آمدند. قدیمی ترین پت شاپ های شیکاگو در سال ۱۹۵۶ تاسیس شدند.

همان طور که می دانید، دلیل اصلی پیدایش پت شاپ ها رفع نیاز های صاحبان حیوانات خانگی بود. برای مثال صاحبان شاغل ، غذای خشک را جایگزین مناسبی برای غذاهای خانگی میدانند. امروزه تعداد زیادی از مردم علاقه بسیاری به حیوانات خانگی و نگهداری از آن ها نشان میدهند. از طرفی اکثر جمعیت در کشورهای پیشرفته شاغل هستند.

علاقه به حیوانات خانگی ، شاغل بودن ، ترافیک های سنگین و شلوغی خیابان ها ، هزینه رفت و آمد همه و همه دست به دست هم دادند تا پت شاپ اینترنتی راه اندازی شود.

در روزگاری که مردم کارهای بانکی – خرید لوازم خانگی و بیشتر نیازهای روزمره خود را به صورت اینترنتی انجام میدهند قطعا ترجیح میدهند خرید های پت شاپ خود را نیز به صورت اینترنتی انجام دهند. این کار مزایای بسیاری دارد که از مهمترین آن ها میتوان به عدم اتلاف وقت صاحبان حیوان خانگی اشاره کرد.

یکی دیگر از مهمترین مزیت های پت شاپ آنلاین این است که شما هنگامی که همراه با پت عزیزتان به صورت حضوری به یک پت شاپ میروید با مشکلات فراوانی روبرو میشوید.

غذای مناسب برای گربه

غذایی که مناسب گربه هاست باید شامل چند دسته مواد غذایی مورد نیاز بدنشون باشه. این مواد شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی هستن. البته باید توجه کنین که گربه ها برخلاف سگ ها که همه چیز خوارند، گوشتخوار اجباری هستن. اون ها از قدیم در طبیعت حیواناتی شکارچی بودن و به خوردن گوشت عادت کردن و به همین دلیل بدنشون به میزان پروتئین بالایی نیاز داره.

بهترین غذای سگ

بر اساس سازمان صنایع غذایی حیوانات خانگی استرالیا (PFIAA)، بهترین غذا برای سگ ها غذاییه که شامل ۴ دسته مواد غذایی ضروریی بدن سگ ها به شرح ذیل باشه:

  • مواد انرژی زا
  • پروتئین و اسیدآمینه‌ها
  • چربی‌ها ‌و اسیدچرب‌های ضروری
  • ویتامین‌ها ، موادمعدنی و ریزمغزی‌ها

مشکلات خرید حضوری از پت شاپ ها

برای مثال پت حواس شما را پرت میکند یا سگ شما مشغول بازی با دوست جدیدی میشود و ممکن است به طورکامل فراموش کنید برای چه به پت شاپ آمده بودید. از طرف دیگر در هنگام خرید حضوری معمولا فروشندگان شما را تشویق میکنند تا کالای مورد نظر آنها را خریداری کنید. اینگونه اعمال در دنیای تجاری این روزها بسیار دیده میشوند. که البته از نظر اخلاقی درست نمیباشد. چرا که حیوانات توانایی صحبت درباره خواسته هایشان را ندارند و نباید اجازه داد هیچ کس از این موضوع سوء استفاده کند.

 

مزایای خرید از پت شاپ های اینترنتی چیست

هنگامی که به صورت اینترنتی برای پت عزیز خود خرید میکنید میتوانید با حوصله و دقت بیشتر تمامی محصولات مختلف را با هم مقایسه کنید. در نهایت بهترین گزینه ها را با اطلاعات ییشتر انتخاب میکنید. از سوی دیگر وقت شما در ترافیک و پشت چراغ قرمز به هدر نمیرود. شما حتی میتوانید هنگامی که در محل کار خود مشغول به کار هستید برای حیوان خانگی تان خرید کنید.

ممکن است شما در کنار پت خود فرزندانی نیز داشته باشید. برای خرید حضوری در پت شاپ ها مجبور میشوید فرزندانتان را در منزل تنها بگذارید. اما در صورت خرید از پت شاپ های اینترنتی چنین مشکلاتی را هرگز تجربه نخواهید کرد.

چه غذایی به گربه ها بدهیم؟

با اینکه گربه های خونگی، سلیقشون در خوردن غذا تغییر کرده ولی نیازهاشون مثل قبله و  بیشترین قسمت غذاشون رو گوشت تشکیل میده. شما میتونین به گربتون غذای خشک، کنسروی و پوچ یا حتی غذایی که توی خونه تهیه کردین بدین، ولی هر غذایی به گربتون میدین باید شامل مواد مورد نیاز بدنش که در بالا اشاره کردیم، باشه. البته غذاهای آماده تجاری به طور دقیق با توجه به نیازهای گربه ها فرموله شده اند و به همین دلیله که بیشتر از غذای خانگی توسط دامپزشک ها پیشنهاد میشن.

میزان غذای سگ چه مقدار باید باشد؟

میزان غذای سگ هم به شرایط سگ ارتباط دارد. آیا سگ، پیر است یا جوان؟ آیا از لحاظ فعالیت‌های بدنی در شرایط خوبی است یا مجبور است که دائما در گوشه‌ای بخوابد؟ آیا در شرایط آب و هوای سرد زندگی می‌کند یا گرم؟ در داخل خانه نگهداری می‌شود یا خارج از خانه؟ آیا به منظور خاصی مثلا انجام کار و شکار نگهداری می‌شود یا یک سگ آپارتمانی اس؟ آیا سگ آبستن است یا نه؟ آیا در دوران شیردهی است یا نه؟! در هر یک از این موارد نیازهای تغذیه‌ای متفاوت خواهد بود. اما به عنوان یک قاعده کلی می‌توان به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۲۸ گرم غذای خشک در نظر گرفت. سگ‌های کوچک به غذای بیشتری نسبت به سگ‌های بزرگ‌تر احتیاج دارند. زیرا نیازهای غذایی بیشتر در ارتباط با سطح بدن است تا وزن بدن. یک سگ کار به غذای بیشتری نسبت به یک سگ خانگی نیاز دارد. سگ‌های پیر به غذای کمتری نیاز دارند. اشتهای سگ‌های آبستن در اواخر آبستنی و شیردهی نیز بیشتر می‌گردد.

فروشگاه اینترنتی حیوانات در کشورهای پیشرفته

این روزها در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا مردم وقت بسیار اندکی را صرف خرید حضوری میکنند. زیرا آنها اعتقاد دارند با این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی میکنند. زمان باقی مانده را صرف انجام امور مهم تر و یا تفریح میکنند و خریدشان را از پت شاپ انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

*