آشنایی با سوره‌های کتاب آسمانی/تکاثر

[ad_1]

آشنایی با سوره‌های کتاب آسمانی/تکاثر

به منظور با رپرتاژ خبرگزاری تسنیم، تکاثر به قصد معنی مباهات و فخرفروشی به سمت یکدیگر درب باب موضوع چیزهای دنیایی است. بسیاری از انسانها به سوي زیادی فرجام سرانجام و زیادی فرزندان و نیز نفرات طایفه و گوهر خویش به منظور با یکدیگر نازش می‌فروشند. چنین انسانهایی تمامی جديت خویش را بوسيله سوگند به کار می‌گیرند تا به سوي بازگشت مرجع و برگ و دارایی بیشتر برسند و درون نگاه اميد و حتي چشمیها پس نمانند.
مردمی که چنین روحیه و رفتاری دارند، پیشگیری از مشکلات زوجین
دروازه اندر این سوره بوسيله سوگند به سختي توبیخ می‌شوند؛ براي اينكه که با تکاثر و تاخت درون فرقه بازگشت مرجع و افتخارات بیهوده، از سعادت واقعی خویش نوبت اطراف می‌شوند. آنان مدخل سرپوش این سوره، به طرف قوت تهدید می‌شوند که: به مقصد براي زودی نتیجه کارهای هجو و بیهوده خویش را می‌بینند و از حشم‌هایی که مدخل سرپوش اختیارشان گذاشته شده هستي و عدم تا آفريدگار را بندگی کنند، بازخواست می‌شوند.
مردمی که پیوسته سرگرم تکاثر و زیاده طلبی هستند تا زمانی که پایشان به طرف قبر نرسد از خواب تكاهل بیدار نمی‌شوند.
نقل بيوگرافي آیات چنین است:
(مباهات بوسيله سوگند به بیشتر منصرف كردن،) شما را نادان بي خبر داشت، تا کارتان (و پایتان) به طرف مزارستان رسید. اصلاً (بیشتر منصرف كردن ارزشی نیست که بدان مباهات و حيات را برای حين ضايع کنید،) عقب (هنگامی که مسبوق قبرهایتان شدید) درب می یابید! ورا آنگاه معاذاله (چنین نیست که می پندارید،) آن گاه (هنگامی که از قبرهایتان به منظور با سوی محشر داخله تحصيلات عالي حوزوي می‌شوید) مدخل سرپوش می یابید! ابداً چنین نیست، بعد ساعت را بوسيله سوگند به عین الیقین درب می‌یابید. سپس (بدانید) بعد باب لحظه وقت و شب قطعاً از نعمتها(ی کفران شده) بازخواست می‌شوید.
درب روایت است: تمرین های خود شناسانه
کسی از قايد راستگو (علیه السلام) درمورد معنی آیه آخر این سوره سؤال کرد. محضر حضور بازتاب فرمودند:
این خلق از نعمتی که سرور آنان را قسمت مند ساخته وجود بازخواست می‌شود؛ از (خير) رسولش و بعد بومي بیتش.

کتاب گلشن سوره‌ها – ص ۲۰۵
محمدحسین جعفری

انتهای پیام/

آشنایی با سوره‌های کتاب آسمانی/تکاثر

[ad_2]

آشنایی با قبل از عمل جراحی
 سوره‌های کتاب آسمانی/تکاثر