افزایش سمت نظامی متحدان آمریکا باب خاورمیانه/جاه مالی ترکیه بعد از کودتا سقوط کرد

[ad_1]

پروفسور «جیمز سویج» دروازه اندر گفتار‌وگو با گزارشگر اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه ایالات‌متحده آمریکا مهتر رهبر ممتاز‌ترین صادرکننده تفنگ به سوي کشورهای خاورمیانه است، افزایش فروش جنگ افزار را از دوازده ماه) ۲۰۰۹ به مقصد براي خریداران بسزا باب این سوق رده یعنی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، الجزایر، پررو و عراق را وسيله باني بی‌ثباتی سیاسی، کشتار هزاران آدم از شهروندان بی‌زلت و نهوض و ولادت توقف اجباری میلیون‌ها متحصن باب صف آغاز کرد. او همچنین این بخش را دروازه اندر گزينش رئیس‌توده بعدی ایالات‌متحده نیز تأثیرگذار دانست. مشروح این سخن‌وگو دروازه اندر استمرار برازنده‌رويت است.

اعداد و ارقام تمغا می‌دهد که سمت نظامی کشورهای خاورمیانه تو زمان حال و ماضي افزایش است. داخل این میان کشورهای متفق آمریکا خریداران جدی‌تری مدخل سرپوش میان سایر کشورهای این رديف به مقصد براي رقم می‌رويه. ازآنجایی‌که اکثر این خریدها از ایالات‌متحده آمریکا وجه می‌گیرد. آیا می‌رمق قول که آمریکا و متحدانش به سوي توسعه ناامنی مدخل سرپوش صف پاچين می‌زنند؟
جیمز سویج: ایالات‌متحده آمریکا مهتر رهبر ممتاز‌ترین فروشنده جنگ افزار به مقصد براي خاورمیانه است. سپس حين، کانادا، انگلیس، فرانسه، آلمان و روسیه سكون دارند. ایالات‌متحده از واحد زمان ( روز ۲۰۰۹، بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار به منظور با عربستان سعودی تفنگ فروخته است. چنانچه به سمت اعداد و ارقام فروش جنگ افزار درون درازي ضلع بزرگ تر ديرش پار رويت کنیم، با فروش بیش از ۳۳ میلیارد دلار تسلیحات نظامی بوسيله سوگند به کشورهای خاورمیانه روبرو می‌شویم. برخی از این فروش‌ها نتیجه كارزار كشت وكار كاسبي داعش است.

پنج خریداران بسزا مدخل سرپوش این ناحيه رده بازار جمله‌اند از عربستان سعودی، امارات متحده عربی، الجزایر، سمج و عراق؛ بنابراین می‌تحمل حرف که این خریدوفروش جنگ افزار به سوي بی‌ثباتی سیاسی، کشتار هزاران تن از شهروندان بی‌جرم و نهوض و ولادت توقف اجباری میلیون‌ها پناه جو باب ناحيه رده بازار پاچين می‌زند.

آیا این‌متد سیاست‌های اقتصادی و نظامی ایالات‌متحده احسان تعيين كانديدا بعدی ریاست جمهوری تأثیر می‌گذارد؟

جیمز سویج: هیلاری کلینتون سعی می‌کند تا با کشاندن مسائل به قصد‌سوی سیاست خارجی آرای دونالد ترامپ را از او بگیرد. از طرفی آمریکایی‌ها معتقدند که کلینتون توانایی بهتری دارد تا تشنج‌های بین‌المللی را مدیریت کند و آمریکا را از تروریسم صيانت کند. آمریکایی‌ها تو مواردی ممتاز قرابت تناسب بوسيله سوگند به ترامپ کم رغبت شده‌اند. مسائلی مثل ممنوعیت نهوض و ولادت توقف مسلمانان و تعظيم کمتر خويشاوندي به قصد خانواده‌های مسلمان آمریکایی که بعضاً پسرانشان را درون تيمار اطاعت لشكر ایالات‌متحده مدخل سرپوش عراق از يد ارتباط‌ داده‌اند، ازجمله مواردی است که آدميزاد آمریکا را رابطه اتصال به مقصد براي ترامپ بی‌میل ساخته است. ولو چیزی پیش‌بینی‌نشده رخنه ندهد، باید رئیس‌توده بعدی آمریکا را هیلاری کلینتون دانست.

 مدخل سرپوش خاورمیانه وحدت مهم دیگری نیز روی عربده، که تأثیرات اقتصادی زیادی درب این صف داشته است یعنی به سمت کودتای اخیر ترکیه؛ اثرات این کودتا صلاح طاعت بخشش صرفه جويي ترکیه چاه بوده است؟ جایگاه اقتصادی ترکیه دروازه اندر میان کشورهای خاورمیانه چاهك تغییری را امتحان خواهد کرد؟

جیمز سویج: شاید بتوان برجسته‌ترین مرگ اتفاق اقتصادی کودتای ترکیه را ایجاد فضای بی‌اعتمادی سیاسی و اقتصادی درب این کشور دانست؛ بوسيله سوگند به عبارتی فضای ایجاد شده به منظور با‌وسیله اردوغان داخل واکنش بوسيله سوگند به کودتا مگر بی‌اعتمادی ثمار‌ی دیگری نداشته است. درجه ها ترک بسیاری از کاسبان و بازرگانان را بازداشت کرده‌اند تا لمحه مدت‌ها را برای واضح كوك گويا براق کردن اینکه آیا لحظه‌ها بخشی از کودتای بودند یا خير باب موضوع بازجویی فراغ دهند.

این فضای متلاطم لرزان محرك نگرانی بازرگانان و گروه کسب‌وکار ترکیه شده است و از سوی دیگر سرمایه‌گذاران خارجی خويشاوندي به منظور با بی‌ثباتی سیاسی ترکیه به سوي‌ضراء محافظه‌کار شده‌اند. خيز شعبه بین‌المللی پايه‌بندی؛ یعنی مدل و قرب جهانی فرزند «Standard & Poor’s Global Ratings» و فیچ «Fitch» به سوي‌تازگی جاه ترکیه را با کاهش فراوانی عهد اندازه کردند. همچنین طالع تمكن ترکیه شايعه داده است که کودتا، هزینه‌ای بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای قناعت این کشور بوسيله سوگند به نفخه دمش داشته است.

روابط اقتصادی و سیاسی ایالات‌متحده آمریکا و ترکیه بعد از کودتا به چه طريق پیگیری خواهد شد؟
جیمز سویج: ایالات‌متحده و ترکیه برای عام‌های بسیاری متحدان یکدیگر بوده‌اند و از طرفی ترکیه نيز آلت ناسازگار است. ایالات‌متحده و ناسازگار مدخل سرپوش مدت کودتا سعی کردند حمایت خويشتن اردوغان را فاش اشعار کنند. بااین‌هستي نفس، اردوغان باورمند است که گشايش‌پروردگار گولن رابطه تسلط به سوي تحریک کودتا مضروب بي رغبت است. بنابراين اردوغان همچنان خوبي التماس نفس مبنی نيكويي و سيئه صدق عود گولن به سمت ترکیه برای كيفر تاكيد مصادره به رنج افكندن به گردن گذاشتن به سن بلوغ رسيدن می‌ورزد. درصورتی‌که آمریکا این استدعا را نپذیرد ممکن است به منظور با‌طورجدی روابط ترکیه و آمریکا وقاحت رويه به سمت سردی گراید. وضعیت مشابهی را دروازه اندر روابط ایران و آمریکا داخل سن‌های پيش نظارت کردیم؛ زمانی که ایالات‌متحده از ____________پس دادن خديو به سمت ایران پشت از برکناری او از نيرو استطاعت، خودداری کرد و این بخش به سمت سن‌ها روابط تشنج زا بین ایالات‌متحده و ایران پاچين زد.
انتهای پیام/

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

*