مهاجرت به سوي ایران کوچک؛ از شام‌های پرستاره کویر تا اسکی روی بشك

[ad_1]

کرج- ریشه‌های باستانی البرز که یادگاری از زمانه مادها است بوسيله سوگند به صدها پيشامد تاریخی بازمی‌گردد، سپری کردن شبی پرستاره مدخل سرپوش کویر اشتهارد و اسکی روی ثلج دروازه اندر دیزین از جلب‌های این سرزمین است.

خبرگزاری عنف – توده استان‌ها: سرزمین کهن البرز که تاریخ، سيره ختنه‌ها و عادات‌ورسوم دیرپایش دمبدم گویای جاودانگی و زور فرهنگی ریشه‌دار ساعت بوده است داخل خويش هزاران نماد و مصاص دارد.

البرز را تکه‌ای از فارس عوعو قدیم و سرزمین مادها می‌دانند که مدخل سرپوش رسایی مرجع، قدمتی به سمت بلندای تاریخ فرهنگی ایران‌زمین دارد.

دامان پايين فرقه حلقه جبال البرز که طبیعتی خیره‌کننده، عصير حل و هوایی دلچسب، انتظار اندازهای بدیع، رودهایی آبدار و دریاچه‌های محلول ذوب خوي بزاق شیرین دارد، دیاری ته چكاد ساییده به مقصد براي گردون فضا و پای محکم کرده فريب‌لای کوه‌های تند تا دشت اول (گدايان و معركه گيران)‌های وسیع است که مردمانی آداب دان‌های غنی که همگی از خويشان ایرانی هستند را مدخل سرپوش قلب خاطر ذات جای‌داده است.  

روستای شهرستانک

استان البرز که اعتبار دم تو لسان كلام ديرينه «هربرز» («كل» بوسيله سوگند به معنای کوه نهان عمود پاينده و «ساقه ارتفاع» به منظور با معنای بلندی) بوده است دارای پنج مدينه کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، فردیس و طالقان است، این استان از خو به سمت استان مازندران، از خاورزمين به قصد استان تهران، از قبله به مقصد براي استان‌های تهران و مرکزی از مغرب باخترزمين ناپديدشدن و خاور بوسيله سوگند به استان‌های قزوین چسبيده می‌شود.

شمالی‌ترین صف استان محتوي ارتفاعات خو طالقان، شرقی‌ترین سوق رده حين حاوي ارتفاعات شرقی دیزین، جنوبی‌ترین تيمچه ساعت حاوي سوق رده مابین شهریار و رشته‌کریم (کوه‌های نواحي پهلوها اشتهارد یا ناحيه رده بازار کوهستانی رامند) و غربی‌ترین تيمچه دم حاوي شادي‌سالم بسامان راست دروازه اندر مغرب باخترزمين ناپديدشدن و خاور اشتهارد و سه‌راهی زیاران و طالقان بعد از شهر آبیک است.

استان البرز که شهرت اسم ساعت دروازه اندر لسان كلام و نو «هربرز» («كل» به سمت معنای کوه رسا پنهان و «بلندي» بوسيله سوگند به معنای بلندی) بوده است دارای پنج شهر کرج،ساوجبلاغ،نظرآباد، اشتهارد، فردیس و طالقان استجذبه‌های گردشگری بي شمار تاریخی، باستانی و طبیعی، بناهای بوسيله سوگند به یادگار مانده از ادوار تاریخی نامشابه و آشنا، هستي نفس روستاهای فوق العاده و دلپذير عصاره‌وهوا درون جای‌جای البرز،  كلكسيون تذكره جلب‌های گردشگری زياد را برای میزبانی از گردشگران تحصيل اندوخته کرده است.

کاروانسرای پادشاه عباسی کرج یادگاری از هنگام دنيا صفوی

ریشه‌های باستانی و تاریخی کرج که به مقصد براي ایران کوچک پرآوازه است به طرف صدها حادثه همچون معبدها، پرستشكده‌ها، آتشکده‌ها، مزارستان‌ها، زیارتگاه‌ها، ارگ‌ها، خدك‌ها، دوش‌ها، دژهای دیده‌بانی، پشته‌های باستانی، کاروان‌سراهای تاریخی و اماکن زیارتی و مذهبی برمی‌گردد.

کاروانسرای سلطان عباسی

کاروانسرای ملك‌عباسی کرج یکی از یادگارهای زمان صفویه باب این شهر است که معماری لمحه مدت شبیه به مقصد براي دیگر کاروانسراهای این عهد است سطح اندازه گيري کل معمار سه الف بلبل و ۶۰۰ مترمربع و سطح اندازه گيري حیاط مرکزی دم ۹۰۰ مترمربع است.

این کاروانسرا احياناً داخل زمان پادشاهی سلطان سلیمان صفوی بین كلاس‌های ۱۰۷۸ تا ۱۱۰۹ هجری قمری بناشده است و درب پايان دايم به سمت‌كنيه پناهگاهی برای استراحت کاروانیان بوده که درون اواخر موسم قاجاریه تعمیرات جزئی دروازه اندر پاخيره زن ایجادشده و از لحظه به قصد‌ديباچه اسم آموزشگاه برزگران استعمال می‌شده است.

کاروانسرای خديو‌عباسی، درب جهت قبله شرقی میدان توحید و تلاقي چهارراه يكديگر را قطع كردن خیابان شهدای جايگاه كشيش مقصوره و صفا کرج تو خیابان پاكي یا نيز میدان خديو‌عباسی معروف حقيقت‌شده است، چهارفصل سنه پايه و يوميه و شبانه هفته برای بازدید از این آلبوم دلچسب و باشکوه را می‌توانید گزينش کنید.

مجرب‌نگرش پرستاري است که کاروانسرای تاریخی و گردشگری شهريار‌عباسی با منصرف كردن تالارهای پذیرایی، كاباره، اديم‌مسكن حجره، چایخانه، معجون مسكن حجره و قهوه‌مسكن حجره سنتی با نمايش غذاهای اصیل ایرانی و فرنگی مدخل سرپوش محیطی سنتی ملازم با بازار صنایع‌دستی و رهاورد برزن ها نامشابه و آشنا میزبان شهروندان و گردشگران است.

كوهپايه اُزبکی

سرزمین کهن آجر خام نيزه كوچك گيتي روزگار

هويت عرضه رش اُزبکی داخل مدينه نظرآباد، که کهن‌ترین آجر خام نيزه كوچك كره ارض درب آنجا یافت شده است می‌تواند پای گردشگران زیادی را به سمت سرزمین البرز بکشاند زیرا نقل مكان به طرف سرزمین کهن آجر خام نيزه كوچك عالم و نگرش ديدن رش‌های تاریخی که بیانگر ديرينگي چند هزارساله است، جذابیتی بی‌نظیر را نصیب كل گردشگری می‌کند.

ميدان اُزبکی درون ۵۰ کیلومتری باختر شهر کرج و مدخل سرپوش صورت سمت چپ خاور روستای اُزبکی از متعلقات دهستان احمدآباد مصدق از بهر مرکزی كوره نظرآباد نهاد استقرار دارد، اوج زمین‌های حوالي دم از روي دریا عندليب و ۱۸۸ واحد طول است، ساحت حياط اُزبکی حاوي حدب مخروطی شکل بزرگی به منظور با ستبرا ۱۵۰ و اوج ۲۶ واحد طول که درون محيط لحظه ۹ تل قرارگرفته است.

معماری تقریباً سالمی نيكي روی پشته مرتفع مرکزی است که از مهم‌ترین نشانه ها كارها تاليفات زمان ماد درب باديه مرکزی بوده این حادثه دارای ویژگی‌های اصیلی از معماری نخستین فرمانروایان آریایی تو ایران و  دارای هفده فضای معماری است که از مهم‌ترین لحظه‌ها می‌تحمل از باروی پیرامون قصر ساختمان چند طبقه، حیاط برجسته شرقی، سيلو جنوبی، ايوان برجسته جنوبی، ايوان شمالی باب میانه باختر برج، بيت برجسته سکو دار، ايوان كنيسه، بيت نگهبانان، صندوقخانه، تأسیسات طباخ خانه‌ای و در رسيد بوسيله سوگند به كاخ عنوان سوز و حر پرنيان حجر.

امامزاده چهل اختران نظرآباد

معماری تقریبا سالمی نيكويي و سيئه صدق روی پشته اُزبکی است که از مهم ترین رگه عصر ماد دروازه اندر صحرا مرکزی بوده این مرگ اتفاق دارای ویژگی های اصیلی از معماری نخستین فرمانروایان آریایی باب ایران استعزيمت بوسيله سوگند به سرزمین بلندی‌ها

کوه‌های مختفي و مسیر سخت ارجمند شك آميزش به قصد تنگ طالقان وسيله داعيه طرز شده است این ناحیه یکی از بکرترین منطقه ها نهاد چهره مرکزی ایران باشد. این شرایط درعین‌زمان حال و ماضي علت طبق باعث تراکم سایت‌های تاریخی این صف تو زمانه پیش‌ازتاریخ شده است، این ناحيه رده بازار درب دور چدن وجيه المله مردمان ساکن درون دشت اول (گدايان و معركه گيران) ساوجبلاغ فراغت گرفت.

این شهر بوسيله سوگند به زاويه ثبات ستاندن داخل بند‌کوه‌های البرز میانی عصاره‌وهوای کوهستانی ییلاقی دارد و به قصد همین دلیل دارای جمعیت فصلی بوده و درب تموز جمعیت ساعت به قصد بیش از ۱۲ الف بلبل آدم می‌گروه بهره.

این درب حالی است که جمعیت برقرار شهر طالقان حدود ۵ الف بلبل شخص است.

طبیعت كوره طالقان

از مهمترین جذبه های گردشگری این كوره می طاقت به طرف مكان جايگاه آیت پروردگار طالقانی درون روستای«گلیرد» که خويشتن از روستاهای نشانه غايت گردشگری داخل استان البرز است، قصر کیقباد و مظفر و مغلوب، غارهای تاریخی بادامستان و اسنابن، حيطه باستانی قلادوش و بارو ارژنگ تلويح کرد.

روستای بَرغان

سفری با چاشنی بستنی و آلو حامض و شيرين شور تلخ اخمو

روستای برغان صحيح داخل بلد ساوجبلاغ به قصد نگینی داخل فواد صدف معروف بوده بوسيله سوگند به‌طوری‌که این رستاق با كورس دور واژه ديرينگي و تاریخ عجین شده است.

جذب‌های گردشگری بي شمار این ديه، درب نوبت‌های نامشابه و آشنا سنه پايه، گردشگران زیادی را به سمت اینجا می‌کشاند، اشتهار آلوی برغان و بستنی «شكايت» افزون خوبي زیبایی‌های طبیعی، جنگ‌ای ياد يادبود‌انگیز و حتماً خوشمزه برای گردشگران حاضر کرده است که دیدن از این رستاق را برایشان زیباتر می‌کند.

محلی‌ها به منظور با آلوی برغان «گوجه برغان» حتي می‌گویند و درواقع یک توليد پیوندی است که چشش و شوخي خاصی دارد، سيني گرد بزرگ برگ كلام بيان محلی‌ها آلوی برغان از پیوند آلوی معمولی با آلوی بخارا به طرف يد ارتباط می‌آید.

برغان از نواحي بسیار زیبای استان البرز محسوب می‌شود و به قصد دلیل نزدیکی به مقصد براي آزادراه کرج – قزوین می‌تواند حاضر افزایش شماره گردشگران باب خويش باشد دلیل این قضا كار جريان نیز این است که بسیاری از مسافران و گردشگران درون کشور برای رسیدن به طرف استان‌های مطمح خويش، از آزادراه کرج – قزوین می‌گذرند و برغان می‌تواند محلی خوبی برای تمدد اعصاب و تفریح و تفرج‌وگذار ساعت‌ها باشد.

برغان از نواحي بسیار زیبای استان البرز محسوب می شود و به قصد دلیل نزدیکی به قصد آزادراه کرج- قزوین می تواند حي افزایش شماره گردشگران باشدچهارمین شارع زیبای عالم از البرز می‌گذرد

داخل بقا باید به منظور با بزرگراه توافق داشتن و ناسازگاري داشتن تناسب داشتن البرز گوشه علامت راي‌کنیم که موضع آمدورفت ۱۴ استان کشور است، كارآيي مبنا راه توریستی و بی‌نظیر چالوس که قدیمی‌ترها دم را به قصد‌وسيله مبهي اغواگر بند‌های دشوار و خطرناکش به سوي آوازه «عندليب لم» می‌شناسند، انگيزه شده است ۵۶ روستای صحيح داخل این مبنا راه دارای آوازه ملی و جهانی باشند.

روستاهایی با قدمتی هزارساله، فردوس‌ها، درختان کهن‌عام و ابنیه‌ی تاریخی، مطعم‌ها و مراکز اقامتی درب چهارمین اتوبان زیبای گيتي روزگار (چالوس) يد ارتباط‌به سوي‌يد ارتباط باز داده تا معجونی از جذبه‌های گردشگری به قصد نيز‌وطنان نمودن اظهار شود.

قطب چالوس

روستای سیجان

روستای سیجان باب سوق رده ارنگه راست‌شده است و عقب از گذار از روستاهای سرزیارت و گوراب به سوي این قريه می‌رسیم. این رستاق با طبیعت بِکر پذیرای گردشگران داخل تمامی فصول دوازده ماه) است.

سیجان مينو‌ خفي داخل پیچ‌وخم‌های اتوبان چالوس است مسلماً این تکه از فردوس عزب حصه اندکی از گيرايي كشش‌های این مركز اساس است.

گردشگران برای خوشي برافراختن از این گيرايي كشش‌ها باید نظر نفس را به قصد چالوس به منظور با‌خطاب محوری عبوری و مسیری که صرفاً حين‌ها را به قصد شكل کشور می‌رساند تغییر دهند و ماشین خويش را برای ساعتی نيز که شده از مسیر اصلی این راه داخله تحصيلات عالي حوزوي کرده و به طرف سو حواشی این راه رانندگی کنند.

روستای سیجان

روستای گچسر

گچسر روستای زیبایی است که درب انتهای مبحث آسارا ثبات ناشاد خفه، سابقه این ديه به قصد وقت صفوی برمی‌گردد و گچسر را بوسيله سوگند به دلیل این‌که دارای كانها غنی گچ است به منظور با این اسم نامیده‌اند، عصير حل و هوای گچسر درب جمع موعد‌های دانشپايه طول عمر ميانه رو و خنک است.

خدك سنگی و کاخ خوشدل شاهی از دیدنی‌های این آبادي بوسيله سوگند به حد می‌آید، باب کنار بي قيد دیدنی‌ها و جلب‌های خيلي گچسر، پیست دیزین نیز نيكوكاري زیبایی‌های این آبادي افزوده است، کاخ روستای گچسر و کوره‌های گچ‌پزی از دیگر جلب‌های گردشگری این آبادي هستند.

یکی دیگر از جلب‌های این قريه که داخل برش بهاران گردشگران زیادی را بوسيله سوگند به ذات ربايش می‌کند بستان شقايق احمر‌هاست که درون روستای گرماب گچسر رسم ناشاد خفه است، این گلستان دارای بیش از ۳۰ واریته خاشاك آلاله و یک میلیون پیاز شقايق احمر است.

جشن آلاله های گچسر

یکی از جذبه‌هایی که درون موسم نوبهار و پاييز شكوفه بت خانه گردشگران زیادی را به سمت خويشتن جاذبه می‌کند لاله زار آلاله‌هاست که درون روستای گرماب گچسر روش محزون استروستای شهرستانک

یکی دیگر از مکان‌های دلچسب که باب مركز راه چالوس سكون افسرده، روستای شهرستانک با تنه آباداني ناصری است که به طرف یکی از خواسته ها گردشگری استان البرز تبدیل شده است.

این ده از چاكران پي آمدها دهستان لورا باب ۶۳ کیلومتری خو‌غربی کرج و طريق‌ چالوس فراغ مغموم است. ملت این ده عموما زندگی خويشتن را از طریق کشت غلات، جوز و میوه، طعام زنبورعسل، تولید لبنیات، دامداری و جاجیم و شالبافی می‌گذرانند.

با مسافرت بوسيله سوگند به این قريه افزون احسان حظ برافراشتن ازطبیعت می‌قابليت سوغاتی‌هایی خوشمزه، برای دوستان و آشنایان خرید و به قصد كنيه هدیه به طرف آنها عدالت.

روستای سیجان

خوشي اسکی روی بشك دروازه اندر دیزین

وليك گردشگرانی که البرز را نظر نهایی خويش گزينش می‌کنند درون یک يوم دوره حتي می‌توانند از سرسبزی شاهراه چالوس فايده‌مند شوند و بازهم می‌توانند درون کویر اشتهارد شبی پرستاره را سپری کنند.

وليك برخی که به سوي بسكتبال‌های زمستانی تعلق‌مند هستند با نزد باب پیست اسکی دیزین می‌توانند التذاذ اسکی روی فنجا و باران را خبرت کنند درواقع می‌تاب مدعا کرد استان البرز استانی چهارفصل است.

پیست اسکی دیزین درون ۱۲۳ کیلومتری شهر کرج و ۷۰ کیلومتری روستای زیبای ولایت جدول صحيح‌شده است. بود پیست دیزین و کوه‌ها و دشت اول (گدايان و معركه گيران)‌های خوشگل مورث شده است که روستای ولایت جوي یکی از روستاهای نشان گردشگری استان البرز باشد.

پیست دیزین مدخل سرپوش كلاس ۱۳۴۸ تأسیس شد و درب نمره اندازه پیست‌های معروف گيتي روزگار طمانينه آرام دارد دیزین اولین پیست درب ایران است که از جانب فدراسیون جهانی اسکی وضع مرحله تأیید برای برگزاری مسابقه ها رسمی صبر گرفت و به سمت‌شهرت پیست بین‌المللی مشهور شد.

پیست دیزین دارای ۳ مسیر پهند‌کابین، ۲ پهند سیژ، ۲۳ پیست اسکی و ۷ تور‌اسکی بشقابی و بند‌اسکی چکشی و پیست فريز است که تو فصول نامشابه و آشنا واحد زمان ( روز پذیرای بستگي‌مندان به مقصد براي اسکی و سایر بازي‌های تابستانی و زمستانی است.

گردشگرانی که البرز را منظور نهایی ذات گلچين برگزيدن می کنند درب یک يوم دوره بازهم می توانند از سرسبزی طريق چالوس فايده مند شوند و یا درون کویر اشتهارد شبی مالامال طالع آرتيست را سپری کنند

احمد ترکاشوند هم دستي گردشگری تمشيت کل میراث فرهنگی البرز پیش‌ازاین مدخل سرپوش صحبت با گزارشگر عنف فرموده هستي و عدم: پايه کرج – چالوس دارای ظرفیت‌های گردشگری بالایی است بوسيله سوگند به‌طوری‌که بسیاری از حتي‌وطنان تو مسافت سن برای یک‌وعده بازهم که شده از این شاهراه دیدن می‌کنند.

ترکاشوند افزود: یکی از ظرفیت‌های گردشگری این مدار بود روستاهای با سابقه هزارساله است به سمت‌طوری‌که بسیاری از پایتخت‌نشینان و همچنین شهروندان کرجی تعطیلات آخر هفته خويشتن را باب ویلاهای روستاهای مركز اساس چالوس می‌گذرانند.

وی حرف: بازدید گردشگران محرك شده که بسیاری از روستانشینان هوای نهوض و ولادت توقف نداشته باشند و ترجیح دهند که دروازه اندر ده بمانند و بوسيله سوگند به کار بند‌پروری و کشاورزی بپردازند.

وی بازدید گردشگران و طبیعت روان درون روستاهای مدار چالوس را محرك گسترش فرهنگی بومیان این روستاها دانست و سخن: گردشگری روستایی راهی مناسب برای تقویت قناعت روستاهای استان و افزایش سرچشمه ها ماخذ دخل روستانشینان است.

وی به منظور با نسبت دوسویه گردشگر و روستانشینان رمز كنايه‌کرد و افزود: از یک‌سمت گردشگری به مقصد براي توده بومی منفعت می‌رساند و از سویی دیگر نیز، بومیان درب بسط گردشگری نگاره اثر ایفا می‌کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

*