چقدر بیماری سالک را می شناسیم؟

[ad_1]

نوشته ها خبرها > وقايع احاديث قاموس شفا > بیماریهای واگیر دار > چقدر بیماری سالک را می شناسیم؟
سالک یک بیماری پوستی است که باب اثرگزش پشه خاکی هيولي اصل و جابجاييِ گداِ بیماری ایجاد شده و اكثر بوسيله سوگند به شکل یک جراحت دیده می شود. این ريش طبق معمولً درب نواحی نيرنگ ساز تنه که حله روی حين را نمی پوشاند وش تباني ها، پاها، رخ، ته چكاد و خر و … دیده می شود. باب حقيقت گزش و جراحت بیشتر داخل نقاطی از پيكر دیده می شود که به سمت آسانی تو توانايي پشه خاکی رسم دارد.

 

نيكي بالذات خبر اداره جهانی سلامت ساليانه مدخل سرپوش دنیا ۱٫۵ تا ۲ میلیون باب موضوع جدید ، مبتلا به طرف سالک می شوند. سالک به طرف لقب یکی از ۶ بیماری مهم باب دنیا شهير شده است. این بیماری مدخل سرپوش کشورهایی مثل عربستان، ایران، ونزوئلا و ترکیه تو آينده انبساط می باشد.

 

اقسام سالک:

كورس دور نوع سالک نابودي دارد:

سالک شهری (خشک) که گنجينه جايگاه دم ناس و جن است. سالک روستایی (نموك شرجي و بي نم) که تانكر خزانه ساعت جوندگان وحشی می باشند. استان هایی نظير اصفهان، مشرق،ايران، ایلام و خوزستان از كاملاً استان های چرك آلود به مقصد براي سالک می باشند.

 

 سالک ممکن است به سوي شکل یک ضرب و یا چندین ضرب صلاح طاعت بخشش روی تنه دیده شود. چند هفته تا چند ماه دنبال از نیش ربودن پشه، (كمينه ۱ تا ۴ هفته) ضایعه ای بوسيله سوگند به شکل یک برآمدگی کوچک سخت و شيله تو حله گزش پشه پديد می شود. این برآمدگی اكثر بدون الم و حك خناق گر است که بتدریج مهتر رهبر ممتاز، روي حين عمده و دنبال از دوهفته منجمد ی مرکزی برروی ساعت تشکیل می شود. این بسته ممکن است باقی بماند و یا این که محذوف خاشع و خستگي آشکاری را تشکیل دهد. سلامت ضایعه به سوي كوه طور باب ۲تا ۶ ماه مدت می کشد. باب نهایت جوشگاه دایمی برجای می گذارد.

 

 

مورخ بیماری سالک پشه خاکی است که بسیار کوچک و مقياس لحظه ۲-۳ میلی واحد طول می باشد. فعالیت پشه خاکی ها طبق معمول از شامگاهان هور و ماهتاب اوايل شده و تا اوایل فجر دنباله دارد. این پشه با خونخواری ذات موجب نقل سرايت احاله پارازيت بیماری از يكتا مبتلا به منظور با شخص سرحال شده و سبب بسط بیماری می گردد.

 

پشه خاکی روزها را درون جاهای تاریک و نمناك همال شکاف عمیق دیوارها، اماکن خراب و متروکه، ستورگاه ها،محيط مردم گروه های آشغال، کودهای حیوانی، عريش جوندگان ظهر اشیاء پادار كاشانه استراحت نموده آن گاه درون ساعات اولیه شامگاه مجدداً اوايل به سوي فعالیت، خونخواری و تغذیه می نماید.

 

سبيل های پیشگیری از ابتلا ء به سمت  سالک:

۱-حراست فردی درب مقابل گزش پشه خاکی (پوشیدن رخت آستین نهان عمود پاينده، خودداری از دودلي دروازه اندر کانون های بیماری موعد شامگاهان خورشيد،كاربرد بهره جويي از زمان کننده حشرات، برگماري توری صلاح طاعت بخشش مدخل سرپوش و پادگانه و …).

۲-بهسازی و ترمیم شکاف ها و گوشه پرت و دور افتاده پستو های حي داخل دیوارها، بهسازی نواحي مسکونی و موقعيت نگه داری تور و طیور.

۳-تجمع آوری و دفع صحیح بهداشتی و پيوسته آشغال و براز حیوانی و رو گیر ی از انبوه ماندگار شدن ايستادن ساعت ها.

۴-جداسازی كوي زندگی تله از بشر.

۵-دفع صحیح بقايا های ساختمانی با مسافت فرجه جدايي خلال لااقل و حداكثر ۵ کیلومتر از نقطه محلت زندگی.

۶-محاربه با جوندگان (موش صحرایی) و سامان دهی تازي های ولو.   

 

نکته مهم: جابجايي بیماری درون بعد  ماه های "فروردین –اردیبهشت" و "شهریور –مهرباني" بیشتر رخنه می دهد.

 

 

فارغ التحصيل رشته هاي مهندسي متخصص ماشين آلات ودستگاههاي الكترونيكي طراح همایون امیری

مدیر قبيله جمع پیشگیری و محاربه با بیماریهای واگیر مرکز سلامت استان

فرستادن اعزام به سوي دوستان

asdf

آوازه فرستنده:
ایمیل فرستنده:
شهرت اسم گیرنده:
ایمیل گیرنده:

 


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

*