کشف ۳۸ هزار نخ سیگار قاچاق در تبریز/کشف محموله قاچاق سه میلیاردی در جلفا

[ad_1]

کشف 38 هزار نخ سیگار قاچاق در تبریز/کشف محموله قاچاق سه میلیاردی در جلفا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ سهراب رحیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به کشف سیگار قاچاق در شهرستان مراغه، اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی با اجرای طرح پاکسازی و ارتقاء امنیت اجتماعی و کنترل و نظارت بر صنوف موفق به کشف ۱۹۲۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق ازیک واحد صنفی خواربارفروشی شدند.

وی افزود: در این زمینه یک نفر متهم  نیز دستگیر و  پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه، ضمن قدردانی از تعامل خوب مردم با پلیس تصریح کرد: اقدامات مقابله‌ای با پدیده شوم قاچاق همه‌جانبه بوده و به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران می‌باشد و از شهروندان تقاضا می‌شود هرگونه ناهنجاری و موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال در شبستر

سرهنگ فریدون حیدری در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه جدی و بی‌امان با پدیده شوم قاچاق، طرح‌های مختلف انتظامی و اجتماعی در این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در این راستا مأموران انتظامی بخش صوفیان در حین کنترل خودروهای عبوری به  سه دستگاه خودرو سواری مشکوک و در بازرسی از آنها، تعداد ۱۲۰۰ ثوب البسه خارجی قاچاق با مارک خارجی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شبستر، با بیان اینکه، کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه را ۱۲۰ میلیون ریال اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا سه نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

هرگونه دست‌کاری در پلاک اتومبیل جرم است

سرهنگ ناصر میکائیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرکس در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی تغییری ایجاد کند و یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را به آن الصاق نماید یا برای آن پلاک تقلبی بکار برد یا چنین وسایلی را با علم آب و عسل
به تغییر یا تعویض پلاک تقلبی مورداستفاده قرار دهد، به حبس از ۶ ماه تا ۱ سال محکوم خواهد شد.

وی با اشاره به شناسایی و اعمال قانون برای ۸۰ دستگاه اتومبیل دارای پلاک مخدوش توسط مأموران راهور تبریز، افزود: همه دوربین‌های جدید که جهت ثبت تخلف عبور از چراغ‌قرمز و ثبت تخلف حرکت با سرعت غیرمجاز در سطح شهر نصب‌شده‌اند فعال بوده و به‌صورت ۲۴ ساعته در حال ثبت این تخلفات هستند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه برخی رانندگان تصور می‌کنند که سوزاندن پلاک خودرو می‌تواند جلوی دید دوربین را بگیرد، گفت: غافل از اینکه دوربین‌های نصب‌شده در سطح شهر دید در شب بوده و در هر شرایطی می‌توانند پلاک خودرو را ثبت نمایند و در سایر موارد ضمن اطلاع به گشت موتوری محل با خاطیان امر برخورد می‌شود.

وی افزود: برخی از رانندگان برای جلوگیری از ثبت پلاکشان اقدام به دست‌کاری پلاک‌های خود می‌کنند که این افراد بر اساس قانون، مشمول ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی می‌شوند.

میکائیلی، با اشاره به اشراف پلیس راهنمایی و رانندگی استان بر تخلفات رانندگی، یادآور شد: پلیس راهنمایی و رانندگی با اشراف کامل بر این نوع تخلفات، با خاطیان امر برخورد می‌نماید و ضمن اعمال قانون راننده را به مراجع قضایی معرفی تا نسب به صدور حکم در قبال جرم ارتکابی اقدام کنند.

وی در پایان از رانندگان خواست، ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از انجام اعمالی که موجب خارج نمودن پلاک از وضعیت استاندارد می‌شود، جدا خودداری نمایند چراکه پلیس با این نوع تخلفات با شدت و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

کشف محموله قاچاق سه میلیاردی در جلفا

سرهنگ کاظم انتخاب شغل ومشاوره شغلی
دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مأموران انتظامی در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه اتوبوس مظنون و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: مأموران در بازرسی از این خودرو تعداد ۱۴۴۷ ثوب انواع پوشاک خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان جلفا، ارزش کالای کشف‌شده را برابر گزارش کارشناسان سه میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: خودروی توقیف شده به پارکینگ منتقل و متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان عجب‌شیر

مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان  عجب‌شیر، با حضور سرهنگ پاسدار مجید ردکا معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شربیانی امام‌جمعه، سید شمس‌الدین مراثی فرماندار، جمعی از مسئولان، روسای ادارات و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان عجب‌شیر برگزار شد.

در این مراسم از خدمات شایسته و تلاش‌های  شبانه‌روزی سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر فرمانده اسبق شهرستان عجب‌شیر تقدیر و به‌جای وی سرهنگ دوم رحمان عبدی که جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان چاراویماق بود به سمت فرمانده انتظامی این شهرستان منصوب و معرفی شد.

کشف ۳۸ هزار نخ سیگار قاچاق در تبریز

سرهنگ فرهنگ نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح این خبر اظهار داشت:  در پی کسب خبری مبنی بر توزیع کالای قاچاق در منطقه‌ای از تبریز، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی کلانتری ۱۲ عباسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران با انجام تحقیقات پلیسی، موفق شدند انبار نگهداری کالای قاچاق را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی کلان‌شهر تبریز تصریح کرد: پس از هماهنگی با دستگاه قضائی در بازرسی از محل دپوی کالای قاچاق، ۳۸ هزار نخ انواع سیگار قاچاق به ارزش تقریبی بیش از ۸۰ میلیون ریال کشف و دو نفر نیز در این رابطه دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به همراه کالای قاچاق کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، یادآور شد: پلیس با تمام توان و ظرفیت خود در اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا تلاش خواهد کرد.

سرهنگ نوروزی در مورد مصرف مواد دخانی هشدار داد و گفت: مصرف دخانیات و عمدتاً سیگار یکی از معضلات اساسی جامعه است که زیان‌های بهداشتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی را در بردارد و تنها اثرات بهداشتی سوء آن برای فرد مصرف‌کننده نیست، بلکه می‌تواند اطرافیان را نیز در معرض خطر جدی قرار دهد.

انتهای پیام/

کشف 38 هزار نخ سیگار قاچاق در تبریز/کشف محموله قاچاق سه میلیاردی در جلفا

[ad_2]

کشف 38 هزار نخ سیگار قاچاق در تبریز/کشف محموله قاچاق سه میلیاردی در جلفا