۵۰ الف بلبل هکتار کلزا درون استان باغستان کشت می‌شود

[ad_1]

به مقصد براي اعلاميه خبرگزاری تسنیم از گرگان، سهراب سهرابی شب دوشنبه درون همایش کشاورزان پیشرو کشت کلزا اظهار داشت: امسال غزوه کشاورزی دستور كار کشت ۲۱۵ عندليب هکتاری کلزا را درب کشور پروگرام‌ریزی کرده و داخل استان باغستان باز ۵۰ تا ۶۰ عندليب هکتار درون پروگرام داریم.

وی درمورد اقدامات انتها داده شده برای رسیدن به قصد این طرح درون گلزار سخن: دروازه اندر کنار تامین ثمر تولید تو، بذرهای مهم آبرومند از کشورهای دیگر مطلع شده و همچنین خرید کارنده‌ها با ۵۰ درصد یارانه دولتی تو اختیار کشاورزان رسم می‌گیرد.

سهرابی تاکید کرد: برای گسترش کشت کلزا قیمت بذور باز ۲۱ درصد کاهش یافته و همچنین سیاست جلا و خرید درو دخل بازهم داخل پروگرام فراغ دلگير و شرکت جو و بازرگانی كالا را خریداری و پيسه لحظه را وام گذاري آهار می‌کند.

ياور صحت تولیدات گیاهی غزوه کشاورزی بوستان درمورد نقل سرايت احاله دانايي ابهام پيچيدگي فنی از کشورهای عمران یافته حتي حرف: دانايي ابهام پيچيدگي فنی از ۵ کشور پیشرفته آلمان، استرالیا، کانادا و چند کشور دیگر دروازه اندر پروگرام است و مدخل سرپوش کنار لمحه مدت بیمه محصولات را داریم که محصولی که بیمه می‌شود به سمت هیچ وجهی کشاورز ادا نمی‌کند.

وی با ايما به سوي اینکه باب کنار رسیدن به طرف خويشتن اتکایی ۷۰ درصد پيه و کنجاله بوسيله سوگند به نفس اجاق پایداری و افزایش غلات هستیم تصریح کرد: با کشت کلزا افزایش ۲۷ درصدی غلات را خواهیم داشت و همچنین خسارات آفات و بیماری‌ها را کاهش می‌دهیم که موجب باعث محصول سرانجام‌خیزی خاک می‌‌شود.

سهرابی درمورد نوبت کشت این بر نيز تاکید کرد: تو نواحي کوهستانی تاریخ کشت تا ۱۵ نيكي و عتاب و برای نواحي دشت اول (گدايان و معركه گيران) حتي تا پایان ۱۵ تا ۲۰ آبان ماه است و برای کشت حتي ۴ تا ۶ کیلوگرم ثمر باید بهره وري شود و با رعایت كنه کشت ۲ تا ۳ سانتی‌متری کشاورزان کشت موفقی را داشته باشند و گر مشکلی باشد کارشناسان ساحت جهادکشاورزی به منظور با کشاورزان فعاليت ها می‌دهند.

رئیس غزا کشاورزی شهر گرگان باز مدخل سرپوش این همایش  قول: امسال ۴ الف بلبل هکتار کلزا داخل مدينه گرگان کشت می‌شود و حتی زمینه کشت تا ۱۰ الف بلبل هکتار را نیز داریم.

سلیمانی تاکید کرد: کشت کلزا مدخل سرپوش کنار تامین چربي و کنجاله افزایش ميوه غلات را برای کشاورزان دارد و دليل محارست خاک و ماده ها مخدرها(هروئين و ) غنی ساعت می‌شود.

وی گفتار: این همایش برای کشاورزان پیشرو برگزار شد تا ساعت‌ها تعليمات‌های بايسته را نزديك بلند گیرند و به طرف دیگر کشاورزان سررشته‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]